שתף קטע נבחר

זה לא "מגיע" לאף אחד

התגברות הטרור המוסלמי היא סממן חיצוני נוסף המצביע על כך שהעולם יצא מאיזון. חשוב שנבין, ככל שימשיכו גלי האלימות, כך ימשיכו להפנות אלינו אומות העולם אצבע מאשימה. התשובה נעוצה בחיבור שבתוך עם ישראל המסוגל לשנות את גורל העולם כולו לטובה

בשיתוף קבלה לעם

 

יום שישי ה-13 של צרפת הפיל את האסימון – הפעם זו מלחמה אידאולוגית, "האסלאם נגד העולם המערבי", כתבו הפרשנים. ובאמת, כל סמלי המערב נפגעו בזה אחר זה. החל באצטדיון הכדורגל המפורסם של פריז, בתי הקפה והמסעדות האופנתיות, וכלה במועדון רוק פופולרי. מפת ההרג שורטטה כאילו כדי לוודא שיצליחו לפגוע בכל הסמלים של העולם החופשי.  

 

כנסו לעמוד של ד"ר מיכאל לייטמן

 

אומה כואבת (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אומה כואבת(צילום: AFP)

בינתיים, בישראל המורגלת בשגרת פיגועים, בני משפחת ליטמן (ז"ל), אב ובנו שהיו בדרכם לשבת חתן, נרצחו בידי מחבל צמא דם. ילדי המשפחה האחרים ניצלו רק בנס.

 

הטבח בפריז הוליד בישראל תגובות מעורבות. מצד אחד, האובדן, האימה והשכול המוכרים לנו מהיומיום הישראלי מעוררים אצלנו הזדהות כנה עם הצרפתים. אנחנו מכירים היטב את הקולות, את הנרות בכיכרות, את הצעירים שמתכנסים ליד אנדרטאות מאולתרות.

 

מצד שני, נשמעו גם קולות "מגיע להם! סוף סוף הם ירגישו את מה שאנחנו חווים. עכשיו הם יבינו אותנו". יש שהרחיקו לכת, והציעו לשלוח לצרפת משלוחי מזון ויין מיהודה ושומרון. כן, את אותם מוצרים שהאיחוד האירופי החליט לסמן רק לפני ימים אחדים.

 

בקרב רבים פשטה תקווה סמויה שאולי עכשיו האירופאים "יבינו אותנו", בבחינת אחים לעת צרה. אך בל נשלה את עצמנו. לצערנו, ככל שאירופה תחוש מותקפת יותר, כך תגבר בה שנאת ישראל.

 

מה בין פיגוע טרור בפריז לבין ישראל?

גל הטרור בפריז הוא סנונית ראשונה ושחורה שמבשרת את המצב החדש שהעולם נכנס אליו. בתקופה הקרובה יפרוץ הדחף המוטבע מלידה בחוגים מוסלמיים קיצוניים, דרך פיגועים מחרידים. המטרה: להשליט על העולם כולו את דת האסלאם. אירופה תחילה.

 

ספר הזוהר חזה את המהלכים הללו לפני למעלה מאלפיים שנה, "ועתידים בני ישמעאל לעורר מלחמות גדולות בעולם" (זוהר לעם, פרשת וארא). גם אם על פני השטח נראה שמתרחשים מאבקים בין זרמים מוסלמים שונים (סונים, שיעים), בפועל, כל הזרמים מרכינים ראש בפני אידאולוגיה זהה.

 

התגברות הטרור המוסלמי בעולם היא סממן חיצוני נוסף המצביע על עולם שיצא מאיזון. על פי ספר הזוהר, כולנו קשורים בינינו ברשת אחת. במצב הנוכחי הכוח שזורם ברשת הזאת הוא כוח שלילי, שגורר אותנו לבדלנות קיצונית ולשנאה. לעומת זאת, הכוחות החיוביים שמחיים את רשת הקשר בינינו – האיחוד, הדאגה וההתחשבות ההדדית – נסתרים ולא זורמים בה.

הכוח החיובי זורם בינינו (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
הכוח החיובי זורם בינינו(צילום: shutterstock)
  

להגביר את הכוח החיובי בעולם

בניגוד לאומות העולם שהתקבצו על בסיס יסודות לאומיים, האומה הישראלית נוסדה על בסיס אידאולוגי. כבר לפני 4,000 שנה, בימי אברהם אבינו, היסוד המקורי שחיבר בינינו היה אהבת הזולת. אופי האומה ואופן התאגדותה הכתיבו לנו כבר אז תפקיד היסטורי: להתאחד ולהזרים כוחות חיוביים, מאחדים, לרשת הקשר בין כל בני העולם.

 

כשמביטים אל התהום השחורה שלעברה דוהר העולם כיום, מתבהרת המשימה שמוטלת עלינו. החיבור בינינו הוא הדרך היחידה להזרים טוב לעולם, "אור לגוים", ולפיכך הוא הכוח היחיד שבאפשרותו למתן את הרוע, שבא לידי ביטוי כעת בטרור האסלאמי. החיבור בעם ישראל מסוגל לשנות את גורל העולם כולו לטובה. זו המלחמה האידאולוגית האמיתית שמתנהלת כיום.

 

חשוב שנבין, ככל שהעולם יישטף על ידי גלי אלימות, כך יפנו אלינו אומות העולם אצבע מאשימה. השנאה השורשית שבוערת בהן זה אלפיים שנה, נובעת מתחושה בלתי מוסברת שאנחנו שורש הרע על פני האדמה.

 

הפיגועים בפריז ובארץ הם קריאת השכמה לעולם כולו, וגם לנו. כדי למנוע את מרחץ הדמים הבא, אנחנו מוכרחים להתחבר בינינו ולהזרים דרכנו את הכוח החיובי, כוח החיבור, שיאזן את הכוח השלילי בעולם. מרגע שנתחיל להתקרב איש לרעהו, החיים שלנו ושל העולם ישתנו לטובה. ההכרעה בידנו.

 

שעת כושר חברתית

בואו נתרגל את החיבור בינינו בחיי היומיום: בבית, במקום העבודה, ברחוב ואפילו בסופר. בכביש לדוגמה, ניתן זכות קדימה לאחרים, לא נצפצף זה על זה, ונתאר שבמכונית שלפנינו נוהג הילד האהוב שלנו.

 

נתחיל להסתכל אחד על השני בעין טובה, וברגע שנזהה את היצר הרע שלנו מושך אותנו לתחרות ולניצול במקום לחברות ולידידות, נתפוס אותו על חם ונדומם אותו.

 

הצעד הראשון שעלינו להכיר זה את הטבע האגואיסטי שעל ידו אנחנו נפעלים. לאחר שנבצע מספר תרגילים פשוטים כאלה, עליהם עוד נפרט במאמרים הבאים, נראה כיצד מתחולל שינוי בינינו, בחברה הישראלית, וכיצד יחס העולם משתנה כלפינו.

 

ד"ר מיכאל לייטמן עומד בראש ארגון "קבלה לעם" העולמי. מדי יום מעניק ד"ר לייטמן שיעורי קבלה המשודרים בערוץ 66 , ובימי ראשון בשעה 20:00 עונה על שאלות המאזינים ברדיו 103FM .

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טים נוקס
הרב ד"ר מיכאל לייטמן
צילום: טים נוקס
מומלצים