שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  החוזה של "הישרדות" נחשף: מיליון ש' קנס על פרישה ללא אישור, טיסה במחלקת תיירים

  המתמודדים בעונה החדשה של "הישרדות" מתחייבים לעבור בדיקת פוליגרף במקרה שיידרשו, להשתתף באירועי יח"צ, לא להביע דעה שלילית על התוכנית למשך שנה מתום הצילומים - ולהימנע משינויים קיצוניים במשקל ובאורך השיער. ומתי הם מקבלים את הכסף? תנאי ההסכם נחשפים לראשונה

  איסור על השמעת ביקורת פומבית על התוכנית, הסכמה מראש לבדיקות רפואיות ונפשיות וכן בדיקת פוליגרף, ויתור על כל טענה לגבי הפרת פרטיות או לשון הרע, התחייבות להשתתפות באירועי יח"צ שונים, תשלום של מאות אלפי שקלים במקרה של הפרת סודיות מצד המתמודד - ופיצוי גדול עוד יותר במקרה של פרישה או היעדרות ללא אישור: אלו הם כמה מהסעיפים הבולטים בחוזה שנשלח למתמודדי העונה החדשה של "הישרדות", ושנחשף כעת לראשונה ב-ynet.

   

   

  לעונה החדשה – הראשונה מאז שעבר הפורמט מערוץ 10 לזכיינית ערוץ 2 "רשת" – לוהקו מתמודדים מוכרים מתחומים שונים, ביניהם הדוגמנית רוסלנה רודינה, מלכת היופי לשעבר טיטי איינאו, כדורסלן העבר שמעון אמסלם, השחקנית מיטל דוהן וגם משתתפים אנונימים.

   

  על-פי גורמים בתחום, שכרם של המתמודדים המפורסמים לעונה כולה נע בין 100 ל-300 אלף שקלים. את התשלום, לפי החוזה, הם קיבלו בשלבים – 10 אחוזים לפני תחילת הצילומים (סוף מאי 2015), 30 אחוזים עם תחילת הצילומים, 35 אחוזים עם סיום הצילומים ו-20 אחוזים עד 1 בנובמבר, סמוך לתחילת שידור העונה בערוץ 2. את חמשת האחוזים הנותרים צפויים לקבל המשתתפים תוך 15 יום משידור פרק הגמר. עם זאת, החוזה קובע גם כי במקרה של זכייה בפרס כספי, השכר ששולם יקוזז מסכום הזכייה. במקרה של פרס שאינו כספי (בחוזה מצוינת הדוגמה של רכב מפואר), שכר הזוכה לא יקוזז מהפרס שיקבל.

   

  רוסלנה רודינה. שכר של 100 עד 300 אלף שקלים לעונה ()
  רוסלנה רודינה. שכר של 100 עד 300 אלף שקלים לעונה
   

  על-פי החוזה, להפקה מותר להפסיק את השתתפותו של המתמודד בכל שלב בצילומים – אולם כל עוד לא הדבר לא נובע מהפרה של תנאי ההסכם מצד המתמודד, הוא יקבל את שכרו המלא. עם זאת, במקרה של ביטול ההשתתפות, פרישה או היעדרות ללא אישור מצד ההפקה, המתמודד מתחייב לפצות את הערוץ – בסכום שיכול להגיע עד למיליון שקלים. מרגע חתימת ההסכם, מתחייבים המתמודדים שלא להשתתף במיונים לתוכניות ריאליטי אחרות – עד לסיום שידור העונה.

   

  מקרה נוסף שבו המתמודד מתחייב מראש לפצות את ההפקה נוגע בהפרת סודיות: המשתתפים נדרשים שלא לפרסם כל מידע על התוכנית ולא למסור לאיש תמונות או הקלטות מתקופת הצילומים. במקרה ששמירת הסודיות הנדרשת מופרת, החוזה קובע כי ייערך למתמודד שימוע ובסופו הוא עלול לפצות את הערוץ בסכום של מאות אלפי שקלים. עוד נדרש מהמתמודדים להסכים מראש לבדיקת פוליגרף במקרה שיתעורר חשד להפרת הסודיות – במכון שייקבע על ידי הערוץ.

   

  מחויבים לפעילות פיזית אינטנסיבית (צילום: מיכה לובטון) (צילום: מיכה לובטון)
  מחויבים לפעילות פיזית אינטנסיבית(צילום: מיכה לובטון)
   

  במהלך תקופת הצילומים המתמודד מתחייב כצפוי להשתתף ב"פעילות פיזית אינטנסיבית" – ומצהיר שאין שום בעיה רפואית שעלולה למנוע ממנו לעשות זאת. עוד מצוין כי על המתמודד לעבור "בדיקות ומבדקים רפואיים, פיזיים ונפשיים על ידי רופאים מטעם הערוץ". עוד הוא מתחייב ש"לא ישנה את הופעתו החיצונית באופן חריג", כולל משקל ושיער, ללא אישור מצד הערוץ. החוזה גם מציין כי ייתכן שהמתמודד יידרש להצטלם בהמשך בבגדים זהים לאלה שלבש בתקופת הצילומים, לצורך "שמירה על רצף הצילומים". לערוץ ישנה זכות לדרוש ממנו שלא להצטלם עם בגדים מסוימים במקרה שאלו נושאים לוגואים מסחריים.

   

  הסלבס בתוכנית בוודאי פחות שמחו לגלות שהטיסות לצילומים, לפי החוזה, נעשות במחלקת תיירים, ללא אפשרות לשדרוג. שירותי עיצוב שיער ואיפור, למקרה שתהיתם, לא ניתנים למתמודדים בזמן צילומי העונה – לפחות על-פי החוזה. עוד מצוין שם כי הצילומים עשויים להיערך בשבתות ובחגים, והמתמודד מתחייב מראש להשתתף בהם.

   

  במסגרת החוזה, המתמודדים מאשרים לערוץ "לערוך צילומים ולעשות כל שימוש בתוכנית והמתמודד לא יראה בכך סילוף, פגימה או שינוי". לערוץ מותר לעשות שימוש בחומרים גם לאחר תום שידור העונה, וכן לשלב אותם ב"תוכנית קומית או ביקורתית אשר יכולה להתפרש כפוגענית לכאורה". במקרה כזה, קובע החוזה כי "אין לו ולא תהיה לו כל טענה בגין כך". המתמודדים מתחייבים גם "להימנע מהבעת דעה שלילית נגד התוכנית, משתתפיה, הערוץ ונותני החסות הן בתקופת ההשתתפות והן במשך שנה לאחריה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מיכה לובטון
  "הישרדות". אסור להביע ביקורת בפומבי
  צילום: מיכה לובטון
  לאתר ההטבות
  מומלצים