שתף קטע נבחר

"יש מידע שמסתירים על רצח משפחת דוואבשה"

עיסאווי פריג' ממרצ שעתר לבג"ץ נגד שר הביטחון אמר בראיון באולפן ynet כי פנה ליעלון בדרישה לעצור את רוצחי משפחת דוואבשה. "במדינה דמוקרטית, מדינה שרודפת אחרי מוסר וצדק, מקומו של רוצח בבית הכלא"

 

 

ארבעה חודשים מאז ההצתה בבית משפחת דוואבשה, שגרמה למות שלושה מבני המשפחה, הרוצחים עדיין לא נתפסו. ח"כ עיסאווי פריג' ממרצ עתר אתמול (ג') לבג"ץ נגד שר הביטחון והיועץ המשפטי לממשלה בנושא. לטענתו, "אם יודעים מי הרוצחים והם עדיין מסתובבים חופשי זה מאוד חמור. מפליא בעיניי שחמישה שבועות אחרי הרצח, ביולי 2015, שר הביטחון כבר הבהיר שזהות הרוצחים ידועה אבל הוא נמנע ממעצרם".

 

עוד הסביר: "ההצהרה של שר הביטחון היא לא חוקתית ולא מוסרית. אנחנו במדינה דמוקרטית, מדינה שרודפת אחרי מוסר וצדק, מקומו של רוצח בבית הכלא".

 

פריג' תהה: "אם הנרצח היה יהודי גם העילה והתירוץ הזה היה מוזכר? התשובה היא לא. צר לי מאוד, ברגע שהנרצחים ערבים אז רשויות החוק פחות נחושות, פחות פועלות. אבל אין תירוץ חוקתי או מוסרי להשאיר רוצח חופשי. אמירה כזו של שר הביטחון מחייבת דין וחשבון".

 

הוא סיפר כי פנה לשר הביטחון לפני שהגיש את העתירה, אך לא זכה למענה הולם. "ההסבר שקיבלתי לא הניח את דעתי. יש בין השורות מידע שהם מסתירים. אני רוצה שייתנו את התשובה לבג"ץ".

 

עוד הסביר כי המעצרים המנהליים אחרי הרצח לא מהווים פתרון. "רוצח מקומו בכלא וכל אחד צריך לשלם את הדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים