שתף קטע נבחר

פולארד משתחרר מחר: פוליטיקאים ישראלים התבקשו לא לחכות מחוץ לכלא

ביום שישי ייצא המרגל הישראלי לחופשי אחרי 30 שנה בכלא האמריקני, והמטה לשחרורו מבקש להנמיך פרופיל כדי לא "להרגיז" את ארה"ב. פורסמה כתובת מייל שאליה ניתן לשלוח מיילים שיודפסו ויועברו לפולארד

 

ג'ונתן פולארד ()
ג'ונתן פולארד

מחר (יום ו') ישתחרר המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד מכלא בטנר בצפון קרוליינה אחרי 30 שנות מאסר. עורכי דינו ו"המטה למען שחרור פולארד" מתכוונים לשמור על פרופיל תקשורתי נמוך ויעשו הכול כדי להימנע מ"פסטיבל שחרור", וזאת במטרה לא להרגיז את הממשל האמריקני, מתוך תקווה שבהמשך הם יתרצו ויקצרו את משך התקופה שבה נאסר על פולארד לצאת מגבולות ארה"ב.

 

המטה פנה בימים האחרונים לפוליטיקאים ישראלים וביקש מהם לא להמתין לפולארד מחוץ לשערי הכלא.

 

לפי תנאי שחרורו, נאסר על פולארד להתראיין והוא חייב להישאר חמש שנים לפחות בארצות הברית תחת פיקוח של קצין מבחן. הנשיא ברק אובמה יכול להורות על הקלות במגבלה, אך גורמים בממשל אמרו שאין בכוונתו לעשות כן. "אובמה לא התערב במערכת המשפט בארצות הברית, וזו עמדתו העקבית", אמר לפני כשבועיים סגן היועצת לביטחון לאומי, בן רודס.

 

בביקורו בוושינגטון העלה ראש הממשלה בנימין נתניהו את הנושא במהלך פגישתו עם אובמה, אך סירב לאחר הפגישה להתייחס לנושא.

 

מיד עם צאתו מהכלא יילקח פולארד לדירה שנשכרה עבורו, ושם ייפגש עם אשתו אסתר ועם עורכי דינו. הוא צפוי להישאר שם כמה ימים לפחות, ואז יעבור לדירה שהוכנה עבורו בניו יורק.

פולארד צריך להתייצב אצל קצין מבחן בניו יורק וכבר נמצא לו מקום עבודה.

 

המטה לשחרור פולארד קרא אתמול לציבור לשלוח לפולארד מכתבי חיזוק שיודפסו ויועברו אליו לאחר שחרורו. "ההחלטה על דרך פעולה זו התקבלה כדי לאפשר לכל מי שפעל והתפלל לשחרור להביע אהבה ולתת חיזוק ליהונתן ולאסתר בלי לפגוע בבקשת המשפחה להימנע מפעילות פומבית וציבורית סביב השחרור", נמסר מהמטה.

 

במטה פתחו כתובת דוא"ל המיועדת לשליחת מכתבים אשר יודפסו בארה"ב על ידי נציגי המטה ויועברו אישית ליהונתן בהקדם: letters4pollard@gmail.com. "אתם מוזמנים לשלוח ליהונתן את כל מה שבלבכם, לספר לו על פעילותכם ותפילותיכם למענו במהלך השנים, ואף לצרף תמונה שלכם מהפעילות למען שחרורו. שימו לב - ניתן לשלוח גם בעברית", נמסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים