שתף קטע נבחר

גיאורגיה: נעצר ישראלי עם תרופה שנחשבת לאסורה

לישראלי שנעצר לפני יותר משבועיים יש מרשם רופא לתרופה, אבל בגיאורגיה היא נמצאת ב"רשימה שחורה" של תרופות ויש איסור להכניסה למדינה. בישראל עושים מאמץ דיפלומטי לשכנע את הרשויות בגיאורגיה לשחררו

 

השלטונות בגיאורגיה מתכוונים להגיש כתב אישום. אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
השלטונות בגיאורגיה מתכוונים להגיש כתב אישום. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)
 

אזרח ישראלי עצור כבר יותר משבועיים בגיאורגיה והרשויות שם שוקלות להגיש נגדו כתב אישום. הוא נכלא אחרי שנמצאו ברשותו שמונה כדורים של תרופה שאותה הוא מקבל במרשם רופא, אבל היא אסורה ונחשבת לנרקוטית בגיאורגיה.

 

הישראלי, בשנות ה-60 לחייו, הגיע לביקור שורשים בגיאורגיה. עם כניסתו למדינה הוא נעצר מאחר והתרופה שבה הוא משתמש, לפי מרשם רופא, נחשבת לנרקוטית ומופיעה ברשימה השחורה של תרופות שעל פי החוק הגיאורגי יש איסור חמור להכניסן לתחומי המדינה. כל מאמצי המשפחה להסביר לגיאורגים שמדובר בכדורים תמימים עלו בינתיים בתוהו.

 

משרד החוץ הישראלי ושגרירות ישראל בטיביליסי עושים מאמצים רבים מאחורי הקלעים להביא לשחרורו של העצור. קונסול גיאורגיה זומן לשיחת הבהרה דחופה במשרד החוץ, שבה מחו בפניו על המקרה והזהירו כי פרסום העניין עלול לפגוע בתיירות הישראלית לגיאורגיה. שגרירות ישראל פנתה לסגן שר החוץ הגיאורגי ולגורמים במשרד המשפטים המקומי ומנסה לשכנעם להביא לשחרורו של הישראלי. במקביל, העצור שכר עורך דין מקומי שמטפל בעניין וכבר הגיש בקשה לשחרור ללא תנאים וללא קנס.

 

למרות שמשפחתו של הישראלי דאגה לתרגם את כל המסמכים הרפואיים של העצור, כולל המרשם הרלוונטי, ולאמת אותם עם נוטריון, הגיאורגים הודיעו שהם שוקלים להגיש נגדו כתב אישום על הכנסת תרופה אסורה למדינה. הקונסול הישראלי בגיאורגיה עאדל הינו ביקש אישור לבקר את העצור והתבשר שעליו להגיש בקשה לפרקליטות, מאחר שישנה כוונה להגיש נגדו כתב אישום.

 

בעקבות המקרה, שכמוהו כבר אירע בעבר לתייר ישראלי בגיאורגיה, החליט משרד החוץ הישראלי בצעד יוצא דופן לפרסם אזהרה באתר האינטרנט שלו שבו כתב: "נוכח האיסור החמור בחוק הגיאורגי בהכנסת תרופות מהסוג המופיע ברשימה המצורפת, אנו ממליצים להימנע מהבאת התרופות כאמור. בכל מקרה של הכנסת תרופות, מומלץ לנוסע לוודא מראש מגבלות בנדון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים