שתף קטע נבחר

שרון: "אני מאוד מקווה שלוי יחזור אלינו"

אלפי פעילי ליכוד קיימו אמש עצרת במעלה אדומים ופרצו בתשואות בכל פעם שהוזכר שמו של ראש הממשלה לשעבר נתניהו

"אם ביבי שומע אותנו, בוודאי מתרחב לו הלב" אמר אמש (יום ד') ח"כ ישראל כץ מהליכוד, בעצרת ההמונים שארגנה תנועת הליכוד כדי לחגוג את מה שהוגדר "הדרך חזרה לשלטון". בכל פעם שהוזכר שמו של ראש הממשלה לשעבר, פרץ הקהל בתשואות אדירות וקרא "ביבי, ביבי, ביבי".
לעומתו, התקבל יו"ר הליכוד הנוכחי, אריאל שרון בתשואות מתונות יותר. בראיון ל-ynet אמר שרון כי הוא אינו מבטיח תאריך מדוייק לבחירות חדשות אבל טוען בכל תוקף כי הממשלה הנוכחית סיימה את דרכה. "אני רוצה לברך את דוד לוי שדאגתו למתרחש הדאיגה אותו כפי שהדאיגה אותי", התייחס שרון לפרישתו של שר החוץ לוי מישראל אחת. "אני קראתי כבר מזמן לכל מי שעזב את הליכוד לחזור אלינו ואני מאוד מקווה שלוי יחזור. שוחחתי איתו ולא דיברנו על כך, אבל הוא יודע שנשמח אם הוא יחזור - כי צריך ללכת יחד" אומר שרון.
גם חברת הכנסת, לימור לבנת, מהליכוד אמרה כי לוי קיבל "החלטה אמיצה שנובעת מאידיאולוגיה ולא מעלבון אישי. הוא הלך קצת למרכז אבל לא כל כך שמאלה". לבנת מעוניינת בהקמת גוש לאומי שיכיל גם את הפורשים מהליכוד, אשר לדבריה "חוזרים היום בתשובה וזה מתכון בטוח לניצחון". באשר לשאלת שובו של נתניהו לחיים הפוליטיים, אומרת לבנת "הוא לקח פסק זמן. זאת ההחלטה שלו, אם נתניהו רוצה לחזור ולהיות המועמד הוא יתקבל בזרועות פתוחות ובקונצנזוס רחב. יש מועמדים רבים ראויים ובבוא העת גם אני אקבל החלטה. מי שיהיה לו את הסיכוי הגדול ביותר לגבור על ברק, ינצח".
לבנת מעריכה כי כבר בשבוע הראשון שלאחר הפגרה, בחודש אוקטובר, תעביר האופוזיציה בקריאה ראשונה את ההצעה לפיזור הכנסת. לבנת נישקה בעצרת עשרות פעילי ליכוד והם החזירו לה אהבה. יו"ר הליכוד אריאל שרון ניסה להלהיב מעל הבמה את הקהל ושאל "אתם מוכנים לחלק את הבקעה? לחלק את ירושלים? להכניס אלפי פלסטינים?" "לא!" השיב לו הקהל בצעקה, "אומרים לנו שזה יוסיף אם נצטרף לממשלת אחדות, אנחנו לא נוסיף - נחליף, לא נוסיף - נעיף" אמר שרון והקהל השיב לו בתגובה "הם מפחדים, הם מפחדים".
הליכוד ניסה להביא הערב מנהיגי אופוזיציה נוספים לעצרת, אך רק ח"כ שאול יהלום מהמפד"ל הסכים להגיע. גם חברי כנסת רבים מהמפלגה נאלצו להישאר בכנסת ולהצביע על הצעות חוק ולא הגיעו לעצרת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום 77
בליכוד מחכים לו. נתניהו
זום 77
משה שי
מברך את דוד לוי. שרון
משה שי
זום 77
כינוס הליכוד במעלה אדומים
זום 77
מומלצים