שתף קטע נבחר

צפו: איראן "כובשת את אל-אקצה"

אלפי כוחות מהמיליציה של משמרות המהפכה השתתפו בתרגיל, רצו לכיוון דגם של המסגד בירושלים - והניפו את דגל איראן על "אל אקצה". מה הטעות שלהם?

 

 

כוחות הבסיג' בדרך ל"מסגד" ()
כוחות הבסיג' בדרך ל"מסגד"

גל הטרור נמשך כל העת, אבל לפחות בימים האחרונים נרגעה מעט המתיחות בירושלים וסביב מסגד אל-אקצה. באיראן כנראה לא מרוצים - ומנסים להבעיר מחדש את האזור. התקשורת האיראנית דיווחה כי אלפי כוחות צבאיים למחצה ממשמרות המהפכה ערכו משחק מלחמה ובו דימו את כיבוש אל-אקצה מידי ישראל. צפו בסרטון ובתמונות.

 

על פי הדיווחים, הכוחות "פרצו ושחררו" דגם של המסגד. בתרגיל, כך לפחות נטען, השתתפו 120 פלוגות של הבסיג' - המיליציה הצבאית למחצה שפועלת תחת משמרות המהפכה. הם כבשו עמדות אויב דמיוניות במהלך התרגיל שנערך אתמול (יום ו') בעיר קום שבמרכז איראן, עיר המקודשת לשיעים.

וזו בכלל כיפת הסלע, ולא המסגד ()
וזו בכלל כיפת הסלע, ולא המסגד

התרגיל נערך בקום ()
התרגיל נערך בקום

התרגיל אולי לא הצליח, אבל לפחות לפי התמונות ניתן לראות שאת "אל אקצה" האיראנים לא כבשו. בסוכנות הידיעות AP נכתב כי משמרות המהפכה עשו טעות נפוצה והדגם שהציבו הוא של כיפת הסלע ולא של המסגד הסמוך. בתמונות הרשמיות נראים הכוחות רצים לראש הכיפה ומנופפים בדגל איראן.

 

המהומות בהר הבית ופריצות המשטרה למתחם, שבמהלכן נמצאו אמצעי לחימה, התרחשו עם תחילת גל הטרור לפני כחודשיים. במהלך ניסיונות ההרגעה התחייב ראש הממשלה בנימין נתניהו לאכוף את מדיניות הסטטוס-קוו, לפיה בהר הבית יכולים להתפלל רק מוסלמים, ואילו מי שאינו מוסלמי יוכל רק לבקר.

 

מזכיר המדינה האמריקני אמר שכחלק מהסיכומים נתניהו גם הסכים לפיקוח רציף 24/7 באמצעות מצלמות אבטחה בהר הבית. "כל האלימות וההסתה צריכות להיפסק. מנהיגים צריכים להנהיג", אמר מזכיר המדינה לאחר פגישתו עם מלך ירדן עבדאללה - אבל הטרור לא פסק גם לאחר מכן.

 

השבוע הוארך מעצרו של השייח חאלד אל-מוגרבי שמואשם כי הסית בשיעורים שהוא מעביר במסגד אל-אקצה לפגיעה ביהודים. בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו של השייח, המואשם בהסתה לגזענות ולאלימות, עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. ""היהודים לא יימלטו מאיתנו", אמר השייח באחת מדרשותיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לכבוש את אל-אקצה, בתרגיל האיראני
מומלצים