שתף קטע נבחר

גיוס גולני בצל הטרור: "המוטיבציה עלתה"

מאות צעירים שבחרו בחטיבה החומה פתחו את גיוס מחזור נובמבר הקרבי בצה"ל. חלק מהמתחיילים הביעו סיפוק ממועד הגיוס: "יש בי רצון לתרום ולחסל מחבלים", סיפר עמית מחולון. אמו פחות מאושרת: "לא בטוח שאישן הלילה"

 

"האירועים האחרונים רק הלהיבו אותנו וחיממו אותנו יותר". ברקע המשכו של גל הטרור החל הבוקר (יום א') בבקו"ם בתל השומר תהליך הגיוס של מחזור נובמבר הקרבי לצה"ל. ראשוני המתגייסים במחזור היו מאות צעירים שהחליטו להתגייס לחטיבת גולני.

 

אביתר בוגנים מרחובות הגיע לתל השומר עם המשפחה והחברים. "ברור שאני מתרגש, בכל זאת מדובר בגולני", סיפר הצעיר. "אבא שלי ואחים שלי היו בהנדסה קרבית, והאחים שלי היו בנח"ל ובכפיר".

 

בתופים ובמחולות. הבקו"ם, הבוקר (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
בתופים ובמחולות. הבקו"ם, הבוקר(צילום: אבי מועלם)

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

מפקד חטיבת גולני, אלוף-משנה רסאן עליאן, אמר באולפן ynet בהתייחסו למחזור המתגייסים החדש כי "המוטיבציה מאוד גבוהה, הולכת ומתחזקת. אנחנו 'מוכרים' לכידות חברתית בתוך המסגרת הצבאית ובמערכת החטיבתית. בנוסף אנחנו מציעים שירות מאתגר ומשמעותי לחטיבה שנמצאת בלב העשייה ותמיד מקדימה. זו חטיבה שיש לה מורשת ארוכת שנים והיא התברכה במפקדים מצוינים. זו מערכת שלוקחת את החבר'ה ויודעת גם לעשות אותם לוחמים מעולים ובסוף להביא אותם להיות אזרחים טובים יותר".

 

"אימא לחוצה, אבא להוט"

רגע לפני שעלו על האוטובוס בדרכם לטירונות, התקבלו המתגייסים החדשים לצלילי תופי דרבוקה וקולות של הורים מתרגשים שחלקם הזילו דמעה. בוגנים סיפר כי גל הטרור הנוכחי הגביר אצלו את הרצון לשרת ביחידה קרבית: "המוטיבציה שלי להתגייס לגולני עלתה, יש לי תחושת שליחות ואין לי חשש ממה שיהיה. העניין הוא שאימא לא הולכת לישון בלילה".

 

גיא קלדרון, עומר משה וזיו פלס מראש העין הם חברים טובים שמתגייסים יחדיו לחטיבה החומה. לדברי משה, גם הוא הושפע מאירועי הטרור האחרונים: "בגלל המצב בזמן האחרון יש מוטיבציה מאוד גבוהה להתגייס לגולני, כי אין על גולני". פלס הוסיף: "אני הרבה יותר נלהב משניהם, אני ממש מחכה כבר להתגייס".

אביתר בוגנים עם חבריו ובני משפחתו (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
אביתר בוגנים עם חבריו ובני משפחתו(צילום: אבי מועלם)

מניפים את עומר משה, זיו פלס וגיא קלדרון (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
מניפים את עומר משה, זיו פלס וגיא קלדרון(צילום: אבי מועלם)

"רוצה להיות בסיירת". גונדרי (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
"רוצה להיות בסיירת". גונדרי(צילום: אבי מועלם)

"לא כל כך מתרגש". יהלום (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
"לא כל כך מתרגש". יהלום(צילום: אבי מועלם)

על החשש של חלק מההורים סיפר משה כי "אימא קצת לחוצה, אבל אבא להוט על זה. תמיד יש חשש כי זו התחלה חדשה". קלדרון ציין כי "החשש יהיה זמני, אנחנו נתגבר על כל חשש ונייצג את המדינה בכבוד".

 

אוהד יהלום מכפר הס סיפר כי גולני לא הייתה ההעדפה הראשונה שלו. "אני עדיין לא כל כך מתרגש, כי עוד לא נפל לי האסימון. תמיד רציתי ללכת לקרבי, אבל לא נלחמתי על גולני. הגעתי דרך מיונים ואני

מבסוט. התקופה האחרונה לא ממש שינתה לי שום דבר וגם לא הגבירה את הרצון".

 

עמית גונדרי מחולון הגיע לבקו"ם מלווה בחבריו. "אני מבסוט ומתרגש", אמר המתגייס החדש בחיוך. "בהתחלה לא רציתי גולני אבל הדעה שלי השתנתה ועכשיו אני רוצה להיות בסיירת. התקופה האחרונה העלתה בי את הרצון לתרום ולחסל מחבלים".

 

אמו של עמית אמרה: "הימים האחרונים עברו בהתרגשות ובדאגה. אני רוצה שהוא יצליח, אבל המוטיבציה אצלי קצת פחות גבוהה. התקופה האחרונה מפחידה אותי, לא בטוח שאישן הלילה, אבל יהיה בסדר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
שמחה מהולה בדאגה. תל השומר, הבוקר
צילום: אבי מועלם
מומלצים