שתף קטע נבחר

"דקרו אותי". כך נשמעה הנערה שנפצעה בפיגוע בקריית גת בשיחה למוקד 100

ליאם יוטקו בת ה-13 התקשרה אמש למוקד המשטרה מיד לאחר הפיגוע שבו נדקרה עם שלושה נוספים. כך נשמעה האימה. כמו כן פורסמה הקלטת שיחה למוקד מד"א

 

 

המשטרה פרסמה הערב (יום א') את הקלטת השיחה שבה נשמעה ליאם יוטקו בת ה-13 שתקשרה למוקד 100 ודיווחה "דקרו אותי". בפיגוע בקריית גת נפצעו עוד שלושה אנשים חוץ מיוטקו.

 

מוקדם יותר שחזרה ליאם ממיטתה בבית החולים את אשר אירע: "יצאתי להליכה בערב וראינו מישהו חשוד אז התחלנו ללכת מהר. הוא התחיל לרדוף אחרינו וניסיתי לרוץ ואז הוא דקר אותי בגב פעמיים. ידיד שלי ראה שנפלתי אז אמרתי לו להמשיך לרוץ כי המחבל המשיך לרדוף אחריו. ישר התקשרתי למשטרה".

 

יוטקו בבית החולים, היום. "הוא דקר אותי בגב פעמיים" ()
יוטקו בבית החולים, היום. "הוא דקר אותי בגב פעמיים"

מחסומים בכניסה לקריית גת. התושבים עדיין חוששים (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
מחסומים בכניסה לקריית גת. התושבים עדיין חוששים(צילום: רועי עידן)

מוחמד א-טרדה, המחבל שביצע את הפיגוע בקריית גת ()
מוחמד א-טרדה, המחבל שביצע את הפיגוע בקריית גת

 

 
 
הבוקר סיפרה יוטקו איך חבשה את עצמה מיד אחרי שנדקרה: "ידעתי שצריך לשים בד כשיורד דם. לקחתי את הצעיף וחסמתי את הדם. זה יכול לקרות לכל אחד".
 
אילנית, אמה של ליאם, אמרה: "כשגל הפיגועים התחיל הילדים כמעט לא יצאו מהבית בגלל שפחדנו. כשהתחיל להירגע הם יצאו יותר ונפגשו. ליאם הלכה עם חברות להליכה, ופתאום בא המחבל ודקר אותה. היא נפלה על הרצפה ואז הוא דקר אותה שוב פעמיים. היא הספיקה לצלצל למשטרה ולדווח, סיפרה שהיא נפגעה ושהיה מחבל. אחר כך היא צלצלה אליי וסיפרה לי שדקרו אותה".
 
המחבל שדקר את יוטקו ושלושה אנשים נוספים, מוחמד א-טרדה, נלכד בתום מצוד נרחב שכלל מאות שוטרים. המחבל בן ה-18 מהכפר תפוח פצע בינוני ארבעה בני אדם. הוא הסתתר בחצר בית באותו הרחוב שבו ביצע את הפיגוע וכאשר נעצר הייתה ברשותו הסכין המגואלת בדם. המחבל ששהה בישראל שלא כחוק עבד כנראה בעיר והועבר לחקירת השב"כ. בחקירה התברר כי הוא כנראה עבד בעיר. עמו נעצרו שני שוהים בלתי חוקיים החשודים שסייעו לו. הבית שבו נמצא א-טרדה שייך לאדם שגר בגפו. בחקירה עלה כי האיש הלך לישון בקומה העליונה, והמחבל הסתתר בחצר.
 
תושבי קריית גת סיפרו למחרת הפיגוע שהם עדיין חוששים. "מפחיד לצאת לרחוב", הם אומרים. בגן דוד הסמוך לאזור הפיגוע אין שמירה וההורים שהביאו לשם את ילדיהם עשו זאת בלב כבד. "יש הרבה חששות", אומרת מורן מצליח שהביאה לגן את בנה בן החמש. "ממש פחדתי לצאת מהבית, אני לא אשקר, אבל חייבים להמשיך בשגרה. אתמול הגננת שלחה הודעה שהלימודים יתקיימו כרגיל אחרי שמצאו את המחבל. זה די מלחיץ, אין פה שומר וכל מה שנשאר לגננת זה לנעול את הגן אחרי שכל הילדים מגיעים".

 

לימור, שהביאה הבוקר את בנה עידו לגן, סיפרה כי גיסתה נפגעה בפיגוע. "יצאתי הבוקר מהבית בלב כבד מאוד. שקלתי לא לקחת אותו לגן, אבל זה לא ריאלי, צריך להמשיך בשגרה. אנחנו צריכים להראות להם שאנחנו לא מפחדים, אבל הייתי מאוד שמחה אם היה שומר בגן".

  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים