שתף קטע נבחר

הסטופר של נתניהו: רק דקה לכל שר

אחרי שהקצה שלוש דקות לכל שר, נתניהו שבר את שיאו והקציב לשרים רק דקה אחת בישיבת הממשלה

תם עידן הפטיש, החל עידן הסטופר: חופש הביטוי לשרים בממשלת נתניהו הוא עניין מוגבל בזמן. אחרי שקיצר את ישיבות הממשלה לשעתיים, וצמצם את זכות הדיבור של שרי הממשלה לשלוש דקות בלבד, שבר היום (א') ראש הממשלה שיא חדש. הוא קיצר את רשות הדיבור של השרים לדקה אחת בלבד.

 

ישיבת הממשלה. מזכיר הממשלה אחראי לסטופר  (צילום: אמיל סלמן) (צילום: אמיל סלמן)
ישיבת הממשלה. מזכיר הממשלה אחראי לסטופר (צילום: אמיל סלמן)

 

הדבר היה במהלך ישיבת הממשלה השבועית בדיון שעסק בהצעתו של שר השיכון יואב גלנט להקים חמישה יישובים חדשים בנגב. הדיון היה טעון וכל השרים רצו להתבטא. בתגובה הודיע נתניהו שהוא מקצה לשרים דקה אחד בלבד. השרים החלו לדבר בזה אחר זה. בשלב מסוים הבין נתניהו שמדובר בגיזרה שאפילו שריו לא יוכלו לעמוד בה ולכן גילה "נדיבות" והוסיף להם עוד 30 שניות מלאות. השרים ניצלו את הזמן שקיבלו וכמה מהם אף חרגו ונתניהו לא קטע אותם.

 

לפני שבועיים הודיע ראש הממשלה שמעתה ינהיג סטופר בישיבות הממשלה כך שכל שר יקבל דקות ספורות בלבד כדי שהדיון יהיה קצר וענייני. בהתחלה הונח הסטופר האלקטרוני על השולחן ליד נתניהו אך ראש הממשלה גילה קושי רב בהפעלתו והורה למזכיר הממשלה שלו אביחי מנדלבליט להעביר את הסטופר לקיר כדי שכל השרים יראו אותו. בישיבת הממשלה הקודמת גילו השרים שאכן הסטופר נתלה על הקיר ומצפצף בכל פעם ששר חורג משלוש הדקות שהוקצו לו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים