שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "ג'וני ואבירי הגליל היא לא סדרה על סקס"

  שחקניות פרשו בגלל צילומים בעירום ועוז זהבי הסתובב בסט עם מדבקות על איברים מוצנעים, אבל דני רוזנברג, הבמאי והיוצר של הדרמה הנועזת "ג'וני ואבירי הגליל" מתעקש שלא כתב סדרה על סקס. "הגברים בה רוצים להגשים פנטזיה, ומתרסקים מול המציאות", הוא אומר בראיון

  הסדרה "ג'וני ואבירי הגליל" נפתחת בסצנה שבה ג'וני (עוז זהבי) שב לביתו לאחר שאביו נפטר. עוד לפני כל הסקס והעירום שיבואו לאחר מכן, הוא מביט במודעות שמספידות את אביו. כשדני רוזנברג, היוצר והבמאי של הסדרה, כתב את הסצנה הזו, הוא היה עסוק ביצירת פנטזיה גברית על סקס וכסף, ולא ידע שאותה פתיחה עגומה תהפוך למציאות בשבילו. אבל חודשיים לפני שהחלו הצילומים, גילה אביו שהוא חולה במחלת הסרטן - ונותרו לו רק חודשים ספורים לחיות.  

   

  "אולי אלה הפחדים ותחושות הבטן שהובילו אותי לכתוב את זה", מספר רוזנברג בראיון, "מהרגע שהודיעו לי, העשייה של הסדרה נקשרה בד בבד עם ההתמודדות עם המחלה של אבא שלי והפרידה ממנו".

   

  הפריים שבו הופיע אביו של רוזנברג (צילום: דודו סטוג'מייסטר) (צילום: דודו סטוג'מייסטר)
  הפריים שבו הופיע אביו של רוזנברג(צילום: דודו סטוג'מייסטר)

  רוזנברג בן ה-36 התעקש להסתיר את מה שעובר עליו מחברי הצוות של הסדרה, עד שיום צילומים אחד שבר אותו. "בסצנה שבה ג'וני מגיע הביתה ומביט במודעות אבל של אבא שלו, הרגשתי מתחת לשמיכה של המוניטור שהחום עולה לי. תוך שעתיים קדחתי והייתי מושבת במשך שלושה ימים".

   

  בשלב מסוים רצה רוזנברג לפרוש מבימוי הסדרה כדי לסייע לאביו, אך הוא הפציר בו שלא לעשות זאת. "אבא שלי היה אדם קשוח ומיוחד. הוא לא רצה שנתאבל עליו בחייו", הוא מסביר. המוות הגיע לפני שהסדרה הושלמה, ובכל זאת רוזנברג זכה לרגע אחד של איחוד בין היצירה שלו לאביו. זה קרה בפרק הסיום של הסדרה - שבו הגיח האב לפריים אחד, מבלי להתכוון, לאחר שהגיע לביקור על הסט. "רציתי שהוא יהיה בפרימיירה, היה חשוב לי שהוא יספיק לראות את הסדרה. הוא לא הספיק".

   

  "העירום הוא חלק מהסצנה"

  "ג'וני ואבירי הגליל", שמשודרת ב-yes, מספרת על חבורת גברים (עוז זהבי, אושרי כהן, יוסף סוויד ויואב לוי) שמחליטים לסרסר את עצמם בתמורה לכסף. עוד לא ידוע אם תהיה עונה שנייה לסדרה, שמסתיימת השבוע, אך אין ספק שהיא צברה פופולריות, וזאת למרות (ואולי בזכות) הבוטות שלה - היא כללה סצנות סקס רבות, בייחוד ביחס למקובל בטלוויזיה הישראלית.

   

  "מבחינתנו 'ג'וני ואבירי הגליל' היא לא סדרה על סקס", אומר רוזנברג, ומוסיף: "כשתום שובל ואני כתבנו את הסדרה - חשבנו על אגדה שנושקת למציאות הישראלית. הגברים בסדרה רוצים להיות ג'יגולואים, הם רוצים להגשים את הפנטזיה האולטימטיבית שלהם וגם לקבל על זה כסף. בסוף הם מוצאים את עצמם מתרסקים אל מול המציאות".

   

  "ג'וני ואבירי הגליל". הלכו באמונה אחרי התסריט (צילום: איתן ברנט, באדיבות yes) (צילום: איתן ברנט, באדיבות yes)
  "ג'וני ואבירי הגליל". הלכו באמונה אחרי התסריט(צילום: איתן ברנט, באדיבות yes)

   

  עד כמה קשה היה ללהק שחקנים ושחקניות שיצטלמו בעירום? ידוע שאנחנו קצת יותר שמרנים בתחום.

   

  "כשעוז זהבי, אושרי כהן ויוסף סוויד קראו את התסריט והבינו שהעירום לא נועד לשם פרובוקציה, הם הלכו באמונה אחרי התסריט. לא הייתי מציע את סצנות הסקס הבוטות לשחקניות אם לא הייתי חושב שיש להן בשר והן עומדות בפני עצמן. העירום לא נועד לגרות - הוא חלק אינטגרלי מהסצנה.

   

  "היו סצנות שהיה לי יותר קשה ללהק בגלל הנועזות של הדמות, ולמרות זאת לא התפשרנו על יכולות המשחק. גם יריתי לעצמי הרבה פעמים כדור ברגל - כששחקניות התלבטו, המלצתי להן לא לעשות את התפקיד. אני מאמין שאם יש בעירום משהו שמפריע, אין שום טעם לעשות את זה. בסופו של דבר אנחנו לא נלחמים על המדינה אלא בסך הכל מייצרים טלוויזיה, ואין שום צורך ששחקנית תסחוב מטען אחר כך. בגלל שלקח לנו כל כך הרבה זמן, ליהקנו תוך כדי הצילומים. היו שחקניות שלקחו את התפקיד, ואז התחרטו. כל השחקניות שהצטלמו בעירום גאות במה שהן עשו".

   

   

  אחת מאותן שחקניות שהתחרטו, פרשה מהסדרה יומיים לפני תחילת הצילומים. "שחקנית שאני מאוד מעריך היתה אמורה לגלם את מיקה, מכרה מהעבר של ג'וני", מגלה רוזנברג. "היא היתה אמורה להשתתף בסצנה שבה היא מזמינה את שירותי הליווי של ג'וני ושוכבת איתו תוך משחקי כוח. זאת היתה אחת הסצנות האפלות בסדרה, היא חושפת נדבך נוסף ואפל יותר באישיות של ג'וני. השחקנית התלבטה בחזרות, והמלצתי לה לא לעשות אותה", הוא מספר.

   

  בחדרים שבהם הצטלמו סצנות הסקס, הקפידו רוזנברג וצוות הסדרה לשמור על מרחב אינטימי כדי לוודא שהשחקנים ירגישו בנוח. "היו סצנות שהשחקנים נשארו לבד עם הצלם. אני הייתי מחוץ לחדר וראיתי במוניטור. העירום והסצנות אמנם מאוד ריאליסטים, אבל מדבקות ותחתונים מיוחדים הודבקו על האזורים המוצנעים כך שלא היו חדירות למיניהן. בסופו של דבר השחקנים לא התקשו להכיל את הסצנות, כי עשינו הכנה רצינית לפני כן. כשהגענו לצילומים הם ביצעו את מה מה שעבדנו עליו בחזרות, והחזרות היו כמובן עם ביגוד מלא".  

   

  רוזנברג עם שחקני הסדרה בפרמיירה (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
  רוזנברג עם שחקני הסדרה בפרמיירה(צילום: רפי דלויה)
   

  עבודת ההכנה נשמעת אולי מורכבת, אבל רוזנברג טוען שהצילומים הללו הפכו טבעיים עבור השחקנים ברגע שהתרגלו והשתחררו. "זה הפך להיות חלק מהיום יום שלהם עד כדי כך שהייתי רואה את עוז זהבי עומד ושותה כוס קפה בחדר איפור כשיש לו מדבקות על האיברים המוצנעים". 

   

  לא חששת מהתגובות על סדרה כזאת?

   

  "חששתי שאנשים יתייחסו רק לחלק הראשון של הסדרה כאילו הוא היצירה עצמה, והחששות האלה התממשו בחלקן. הפרק הראשון מגשים את הפנטזיה, והחשש שלי היה שיתייחסו לסדרה הכוללת כאילו היא חוגגת את הזנות הגברית, ולא מתייחסת להשלכות ומשמעויות של מכירת גופם של הגברים. לנו היה חשוב להתייחס לדיסוננס בין הפנטזיה למציאות, שלעתים הופך לתאונת דרכים". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דודו סטוג'מייסטר
  דני רוזנברג
  צילום: דודו סטוג'מייסטר
  לאתר ההטבות
  מומלצים