שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  טענות בכנסת נגד ערוץ הילדים: "מתארים עלילות פורנו"

  הסדרה "המתבגרים" של ערוץ הילדים עמדה במוקד דיון של ועדת החינוך. "מדברים שם על איברים של נשים שמשחקות בפורנו", נטען נגדה. מנהלת הערוץ: "אנחנו מאוד קשובים לקהל שלנו. אין בתוכנית שום תוכן פורנוגרפי"

  ערוץ הילדים הגיע לכנסת: בדיון שנערך היום (ב') בוועדת החינוך, הועלו טענות נגד הסדרה ה"מתבגרים", שעוסקת בחינוך מיני בקרב בני נוער ומשודרת בערוץ. "אין בסמכותו של ערוץ הילדים  לקבוע מתי הזמן הראוי לחינוך מיני, הסמכות נתונים להורים ולמוסדות החינוך בלבד",  אמר חבר הכנסת מיקי זוהר, שיזם את הדיון בוועדה. 

   

  מנהלת ערוץ הילדים הילי חורב טענה בדיון שלתוכנית דווקא תפקיד חשוב בחינוך הילדים. "הדרך הנכונה להתמודד עם הסכנות האורבות לילדים ברשת ובחיים היא לא בניסיון ליצר סביבה סטרילית שתגן עליהם, שהרי שיטת כזאת נידונה לכישלון, אלא בחינוך נכון שיצייד אותם בכלים לזהות הסכנות והאיומים ולסנן השפעתם", אמרה בתגובה לדבריו של ח"כ זוהר.

   

  "המתבגרים". דיון בכנסת    (באדיבות ערוץ הילדים)

  "המתבגרים". דיון בכנסת    (באדיבות ערוץ הילדים)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ב"המתבגרים", שאושרה לשידור על ידי מועצת הכבלים והלוויין ומסווגת לצפייה מגיל 8, מדברים בני נוער על פורנו, יחסים, דימוי גוף, הטרדות ועוד מנקודת מבטם. "אנחנו מאוד קשובים לקהל שלנו", הוסיפה חורב, "הבנו שחסרות תוכניות בנושא, והחלטנו להרים את הכפפה ולעשות תוכנית בנושא בליווי משרד החינוך, בהתאם לתוכן שמועבר במשרד החינוך. בסדרה הזאת יש דברים חשובים על הגוף, על הדברים שמעצבים את התודעה. אין בה שום תוכן פורנוגרפי".

   

  ח"כ זוהר הוסיף כי אין לו התנגדות לחינוך מיני, "אבל לא בגיל 5,6 וגם לא בגיל 10. הטלוויזיה שלנו מלאה בערוצים שהתוכן שלהם אינו מתאים לילדים. לא ייתכן שבערוץ היחיד המיועד לילדים, תשודר תוכנית שאינה מתאימה להם. אני מצפה מהנהלת הערוץ וגורמי הפיקוח לתת לנו ובעיקר להורים המודאגים תשובות - כיצד דבר כזה קורה, ולוודא שמקרה כזה לא יחזור על עצמו בעתיד".

   

  לימור בר און מתנועת "שומרים על הילדים" חיזקה בדיון את דבריו של זוהר, וסיפרה שקיבלה פניות מיותר ממאה הורים על התוכנית. "יש קטעים חמורים - מה האורך הנכון של איבר המין הגברי? כמה סנטימטמר? מדברים על איברים מוגדלים של נשים שמשחקות בפורנו. הם מתארים עלילות פורנו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות ערוץ הילדים
  מתוך "המתבגרים"
  באדיבות ערוץ הילדים
  צילום: גיל יוחנן
  ח"כ מיקי זוהר. יזם את הדיון
  צילום: גיל יוחנן
  לאתר ההטבות
  מומלצים