שתף קטע נבחר

חושבים ירוק: אנרגיה סולארית ברצועת עזה

ברצועת עזה אומרים כי הם נהנים מהרבה שעות שמש ולכן הם רוצים לייצר חשמל מאנרגיה סולארית. חקלאי אחד כבר החל להשתמש במערכת

האנרגיה הסולארית הגיעה לעזה: חסן אבו נאדה, חקלאי ברצועה, התקין לאחרונה בשדה שבבעלותו פנאלים סולארים, המייצרים אנרגיה במקום גנרטור הפועל על סולר מזהם.

 

 

רוב החקלאים בעזה משתמשים בגנרטורים או בחשמל המסופק מישראל או מתחנת הכוח היחידה ברצועה. אבו נאדה אמר כי הוא לא רוצה להיות תלוי באף אחד בייצור חשמל. הוא סיפר כי החשמל שמיוצר מהפנאלים הסולארים בשדה מפעיל משאבת מים. לדבריו, למרות שהמערכת עולה 30 אלף דולר הוא יחזיר את ההשקעה בחיסכון בדלק במשך השנים שהיא תפעל.

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

ניזאר אלוואדי, דובר משרד החקלאות ברצועת עזה, אמר כי עם סיוע בינלאומי יוכלו תושבי רצועת עזה ליהנות מחשמל המופק מאנרגיה סולארית. "לייצר חשמל מאנרגיה סולארית זה פתרון טוב עבורנו", הוא אמר.

 "זהו מסר שאנחנו שולחים לאו"ם ולכל התורמים שלנו בעולם. ברצועת עזה יש הרבה שעות שמש, ואנרגיה סולארית יכולה לפתור הרבה מבעיות החשמל אצלנו".

 

חאלד חוסיין, חקלאי ברצועה, אמר גם הוא כי ייצור חשמל מאנרגיית השמש הוא פתרון טוב ובכך לא תהיה עזה תלויה בהספקת חשמל מישראל. "ייצור אנרגיה סולארית עולה הרבה בהתחלה. אבל אפשר להשתמש בפנאלים 20 שנה. בכך חוסכים 20 שנה של שימוש בדלק. זה דבר טוב".

 

"העולם צועד לאנרגיות מתחדשות", אמרו בארגון הסביבה גרינפיס. "ואנרגיית שמש היא הפתרון האולטמטיבי לאזורינו השופע במאב הבלתי נדלה. אנרגיה סולארית חוסכת טונות של מזהמים ובמקרה העזתי מדובר באנרגיה מזהמת במיוחדת המנשבת כמובן משני עברי גדר המערכת".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אבו נאדה והפנאלים
צילום: רויטרס
מומלצים