שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  טכנולוגיית Li-Fi עברה ניסוי מוצלח באסטוניה
  הטכנולוגיה משתמשת בתקשורת אור גלויה (VLC) כדי להעביר מידע במהירות גבוהה. לאחר הרצה מוצלחת במעבדות ובמשרדים, מאמינים שהיא תהיה זמינה למשתמשים בתוך שלוש שנים

  Li-Fi, חלופה מאוד מהירה לאינטרנט האלחוטי Wi-Fi מתחילה לעבור ממעבדות המחקר לעולם. חברת סטארטאפ מאסטוניה יישמה את הטכנולוגיה הזו לראשונה בתוך משרדים וסביבות תעשייתיות בטאלין.

   

  צילום: הילה ספאק וניצן דרור

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  טכנולוגיית ה- Li-Fi בה השתמשו בסטארטאפ שנקרא Velmenni כרגע נמצאת בגרסת הפיילוט שלה. היא מסוגלת לשלוח נתונים במהירות של עד 1Gbps - פי 100 מהר יותר מאשר טכנולוגיות ה- Wi-Fi הנוכחיות. במהירויות האלה, אפשר להוריד סרט באורך מלא תוך מספר שניות בלבד.

   

  הטכנולוגיה משתמשת בתקשורת אור גלויה (VLC) כדי להעביר מידע במהירות גבוהה. היא הומצאה על ידי פרופסור הרלד האס מאוניברסיטת אדינבורו. האור לא יכול לעבור דרך קירות מה שאומר שיש פחות הפרעות תקשורת במהלך השימוש בה. היתרון המשמעותי ביותר הוא ללא ספק המהירות שמציעה הטכנולוגיה הזו. חוקרים שבדקו אותה לאחרונה במעבדות גילו מהירות של 224 גיגה בייט לשנייה.

   

  "אנחנו עושים כמה פרוייקטים ניסיוניים בתעשיות שונות", הסביר מנכ"ל Velmenni, דיפאק סולנקי. "הטכנולוגיה כאמור, פועלת על אור ומעבירה מידע במהירות. אנחנו עושים גם פרויקט נסיוני אצל לקוח פרטי שלנו בו מותקנת הטכנולוגיה הזו במשרדי החברה שלו".

   

  לא בטוח שהטכנולוגיה החדשה תחליף לחלוטין את ה-Wi-Fi, אבל פעילות של שתי הטכנולוגיות במקביל יכולה לגרום לייעול רשתות. לדבריו של סולנקי, לאור הצלחת הפיילוט במשרדים, הוא מאמין שהטכנולוגיה תהיה זמינה ללקוחות בתוך שלוש או ארבע שנים. עיקר העבודה הוא ליצור את התשתית המתאימה ביותר לטכנולוגייה הזו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "טכנולוגיית Li-Fi עברה ניסוי מוצלח באסטוניה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים