שתף קטע נבחר

בנט הודיע לסגנית יו"ר המל"ג על סיום תפקידה

שר החינוך, המשמש יו"ר המל"ג, הודיע לפרופ' חגית מסר ירון שתסיים את תפקידה לאחר שנתיים. גורמים במועצה מסבירים את המהלך בחילוקי דעות מקצועיים

 

פרופ' חגית מסר ירון (צילום: גדעון מרקוביץ) (צילום: גדעון מרקוביץ)
פרופ' חגית מסר ירון(צילום: גדעון מרקוביץ)

סגנית יו"ר המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) בשנתיים האחרונות, פרופ' חגית מסר ירון, תסיים בקרוב את תפקידה לבקשת שר החינוך נפתלי בנט, המשמש יו"ר המל"ג. על פי גורמים במועצה, הסיבה למהלך של בנט נעוצה בחילוקי דעות מקצועיים בינו לבין פרופ' מסר ירון. היא תמשיך לכהן כחברה במל"ג לאחר שימונה סגן יו"ר חדש.

 

סגן יו"ר המל"ג אמור להיות איש אמונם של יו"ר המל"ג ושל יו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב של המל"ג. במכתב שהופץ הערב לחברי המועצה נכתב: "פרופ' מסר ירון הודיעה כי היא מכבדת את בקשת השר ומודה לו על העבודה המשותפת. בעקבות כך הודיע השר כי הוא יפעל לאיתור מחליף לתפקיד שיובא לאישור המל"ג".

 

במכתב לא נומקה ההחלטה להחליף את פרופ' מסר ירון, אבל פורטה העשייה והשינויים שהובילה בשנתיים האחרונות, בהם פריצת הדרך לגבי תהליך האוטונומיה המודולרית, החלטת מל"ג לגבי האפשרות לדוקטורט עצמאי במכללות ו"הטמעת הטרמינולוגיה של מוסדות להשכלה גבוהה בהחלטות המל״ג הנוכחיות ללא בידול בין אוניברסיטאות למכללות".

 

במכתב צוין שהשר בנט הודה לפרופ' מסר ירון על מעורבותה ותרומתה לקידום ההשכלה הגבוהה בישראל".

 

חבר המל"ג אופיר העברי: "אני מפרש את המכתב בזה שיש פה מחלוקת על החזון בהשכלה הגבוהה והשר רוצה צוות שיהיה מתואם איתו. דעתי לא הייתה כדעת פרופ' מסר ירון בכל הקשור לריכוזיות וחוסר התחרות. אני מקווה שההנהגה החדשה תקדם יותר רעיונות חדשים".

 

באוגוסט האחרון מינה השר בנט את פרופ' יפה זילברשץ לתפקיד יו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב במועצה להשכלה גבוהה. זילברשץ היא פרופסור מן המניין בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן ומשמשת משנה לנשיא האוניברסיטה ממאי 2010. בכך הפכה זילברשץ לאישה הראשונה שתכהן בתפקיד.

 

ביולי האחרון פוטר יו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך, ד"ר ניר מיכאלי, שמונה חודשים בלבד אחרי מינויו. הסיבה הייתה חילוקי דעות ותפיסות שונות מול שר החינוך הנכנס דאז, בנט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גדעון מרקוביץ
פרופ' חגית מסר ירון
צילום: גדעון מרקוביץ
מומלצים