שתף קטע נבחר

פולארד שוחרר באישון לילה

בשבוע שעבר שוחרר המרגל הישראלי ג׳ונתן פולארד לאחר שלושה עשורים בבידוד, ולאחר כשני עשורים בהם נלחמו למען שיחרורו. לאחר תרגיל של עורכי דינו שהביא לשיחרורו הלילי השקט של פולארד, ללא עיתונאים וצלמים בסביבה, פולארד עשה דרכו לניו יורק, שם פגש את אשתו אסתר, איתה התחתן במהלך שנותיו בכלא.

 

לפי תנאי שיחרורו פולארד צריך לבלות את חמש השנים הבאות בניו יורק.

 

עבור פולארד, סיום המאבק לשיחרורו הוא תחילתו של המאבק לחיות בחופשיות. עורכי דינו כבר פנו לבית המשפט על מנת לשנות את תנאי השיחרור המגבילים של המרגל הישראלי, אותם כינו ״לא הגיוניים, לא חוקיים ונקמניים״. הם מבקשים להקל על תנאי שיחרורו, שבין השאר אוסרים עליו לעזוב את ארה״ב, משיתים עליו מעקב מסביב לשעון ומגבילים את גישתו לאינטרנט.

 

התחנה הראשונה של פולארד לאחר צאתו מהכלא היתה למשרד קצין המבחן שאחראי עליו, כדי לקבל את צמיד העקב שמצוייד במשדר GPS, אותו חייב פולארד לענוד תמיד.

 

חבר באחת הקבוצות שנלחמו למען שיחרורו של פולארד שיחרר הודעה לעיתונות בה הוא מעביר את בקשתו של המרגל לפרטיות בתקופה הקרובה. מיותר לציין שהבקשה נדחתה, ולפולארד חיכו עשרות צלמים בעת שהגיע למשרדו של קצין המבחן. ובכלל, קשה לדמיין איזו פרטיות מוצעת לאדם שעונד מכשיר מעקב 24 שעות ביממה.

 

פולארד כבר השיג עבודה והוא יחל את משרתו כיועץ לחברה פיננסית בניו יורק, שכמובן לא פורסם שמה. מקור ישראלי למשפחה שיער שמשרד המשפטים האמריקאי יילך לקראת פולארד ויקל בתנאיו בתמורה לוויתור על האזרחות האמריקאית שלו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים