שתף קטע נבחר

חוסה מוגבל שכלית: "עובד נתן לי בוקס בעין"

שושנה, אם לחוסה במוסד לשיקום "אילנית" בפרדס חנה-כרכור, התלוננה במשטרה שבנה ספג אלימות קשה במעון. "לא מגיע לו שבני אדם יתעללו בו", אמרה האם לאולפן ynet. החוסה אושפז בבית החולים הלל יפה בחדרה

 

 

 

"היו הרבה סימנים של חבלות בגוף והתירוצים היו מתירוצים שונים". שושנה, אמו של חוסה במוסד לשיקום "אילנית" בפרדס חנה-כרכור, מביעה תרעומת על המעון שבו שוהה בנה אילן. בתלונה שהגישה למשטרה טוענת האם כי מטפלים במוסד התעללו בו והיכו אותו. "האם לא מספיק אלוהים היכה את הבן שלי במכה כל כך קשה שאין לו רגע אחד של אושר מרגע שהוא נולד?", תהתה האם בראיון לאולפן ynet.

 

המוסד המדובר נותן מענה לאוטיסטים ובעלי מוגבלויות שכליות, רגשיות ונפשיות בני 18 ומעלה. האם סיפרה עוד כי תלונה קודמת שהגישה למשטרה לפני חודשיים נסגרה. לדבריה, "הרבה פעמים היו לו סימנים על הגוף, הרבה פעמים היו לו פנסים בעין. דיברתי בעבר עם מנהל המוסד והוא עשה מין תנועת ביטול וציין 'אה, אילן אומר'. אמרתי 'למה מה שאילן אומר?'. יש לו מחלות מסוימות, אבל הוא ברמה שהוא מסוגל לדבר אמת. שברו לו אז את היד, אבל המשטרה גנזה את התיק".

אילן. תלונות על התעללות (צילום: עידו בקר אלי סגל אבי חי) (צילום: עידו בקר אלי סגל אבי חי)
אילן. תלונות על התעללות(צילום: עידו בקר אלי סגל אבי חי)

בעקבות האלימות שספג השבוע פונה אילן לבית החולים הלל יפה בחדרה. ממיטת אשפוזו סיפר אילן כי הוא "קיבל בוקס בעין מעובד". האם שושנה ציינה כי היא מקווה שהתלונה שהוגשה השבוע בגין תקיפת בנה תטופל במשטרה בהתאם: "החזקתי את הילד הזה עד גיל 20 ואחר כך כבר לא יכולתי יותר. ביקשתי בשבילו מסגרות

שונות, אבל לא מגיע לו שגם בני אדם יתעללו בו. כבר מזמן חשדתי שיש שם התעללות, הפעם אלך עם זה עד הסוף".

 

אשר דעדוש, מנכ"ל המוסד השיקומי, מסר בתגובה כי "הנושא נמצא בטיפול המשטרה ואנו סומכים ידינו על עבודתם. כרגע אנו מנועים מלהגיב או להתראיין, עם תום טיפול המשטרה נשמח להגיב בהרחבה".

 

ממשטרת חדרה נמסר בתגובה כי "בתחנה התקבלו שתי תלונות, אחת במהלך חודש ספטמבר 2015 והאחרונה במהלך השבוע האחרון. עניינם חשד לתקיפה חבלנית. משטרת חדרה מנהלת את החקירה שטרם הסתיימה. החקירה מנוהלת בשיתוף משרד הרווחה בשל מוגבלותו של הקורבן. משטרת חדרה קשובה ורגישה לאירועים הנחקרים בשל מצבו של הקורבן ונעשה מאמץ למצות את החקירה בהקדם האפשרי לאחר שתיגבה עדותו של הקורבן על ידי גורמי הרווחה כנדרש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו בקר אלי סגל אבי חי
החוסה שהותקף
צילום: עידו בקר אלי סגל אבי חי
מומלצים