שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

ביטחון - אאוט. המדינה שמפחדת מקעקועים

הפרלמנט בבחריין אישר צעדים לבלימת תופעת הקעקועים בקרב הצעירים. הרשת סוערת: "נושא חסר ערך שמסיט את תשומת לב העם מהשחיתות"

האמנית המצרייה דינה מסעוד עם קעקוע על גבה  ()
האמנית המצרייה דינה מסעוד עם קעקוע על גבה

צעירים וצעירות בבחריין נוהרים באחרונה לקעקע את גופם והתופעה שרווחת באחרונה במדינה ובכלל במזרח התיכון מדאיגה את המחוקקים, שמיהרו להגיש בפרלמנט הצעה ובה צעדים כדי לבלום "החטא הגדול".

 

עוד חדשות מעניינות בדף הפייסבוק של דסק החוץ 

 

"זו סכנה הרסנית עבור החברה שלנו. אי אפשר להתעלם מכך או להתייחס לזה בקלות ראש", אמר חבר הפרלמנט ג'מאל דאווד, שמתח ביקורת על משרדי הממשלה. "אם משרד התעשייה, המסחר והתיירות אומרים שאין להם סמכות בנושא, אז מהיכן מגיעים החומרים (לייצור הקעקועים) ואיך הם נכנסים לנסיכות?".

 

האמן העיראקי כאטם א-סאהר עם קעקוע על חזהו ()
האמן העיראקי כאטם א-סאהר עם קעקוע על חזהו

 

"זו סוגיה הלכתית. יש כאלה שעשויים להקל ראש בעניין, אבל משרד הבריאות כבר הוכיח ואישר שתופעה זו מתפשטת", הסביר חבר הפרלמנט נביל אל-בלושי. מוחסן אל-בכרי, חבר פרלמנט אחר, הוסיף: "התופעה מקוללת על פי המסורות של הנביא מוחמד הן עבור גברים והן עבור נשים. אנחנו מקווים שהממשלה תאמץ את ההצעה במסגרת 'חוק המוסר והצניעות'. על הממשלה לשאת באחריות. יש מחקרים שהראו שקיים קשר בין תופעת הקעקועים לבין התנהגות פושעת".

 

ההצעה למגר את תופעת הקעקועים אושרה בפרלמנט, אך עוררה סערה רבה ברשתות החברתיות. לצד כאלה שבירכו על הצעד והזכירו את המסורות הנבואיות ופסקי ההלכה שיוצאים נגד הקעקועים ואוסרים "להשחית את הגוף", היו רבים אחרים שתקפו בחריפות את הפרלמנט הבחרייני. "הממשלה הורידה את הסובסידיה מהבשרים ואחד מחברי הפרלמנט הזדרז להגיש הצעה למניעת תופעת הקעקועים. אני ממתין לאיסור על השתלת שיער אחרי הסרת הסובסידיה מהחשמל!", כתב גולש בשם סאמו. "כל רגע הם באים אלינו עם נושא חסר ערך שמסיט את תשומת הלב של העם מהשחיתות במדינה".

 

שומר הראש של נסראללה עם קעקוע בכף ידו ()
שומר הראש של נסראללה עם קעקוע בכף ידו

גולש בשם מוחמד ראשד צייץ בציניות: "תתאר לעצמך שאתה נכנס לכלא והסוהרים שואלים אותך בלילה הראשון במה הואשמת ואתה משיב להם: "אני מקעקע!". אזרחים נוספים של בחריין תהו ברשת "האם נגמרו הבעיות שלנו במדינה?".

 

כעת עובר הכדור למגרש של ממשלת בחריין שצריכה להחליט באילו צעדים לנקוט נגד תופעת הקעקועים. ההערכה היא שהאכיפה תוגבר בעיקר נגד ציירי הקעקועים, אבל השאלה הגדולה היא אם הפוליטיקאים במדינה ירחיקו לכת ויגדירו את מעשיהם כעבירה פלילית שדינה קנס ואף מאסר. 

 

בית המלוכה בבחריין הוא סוני ואילו רוב האוכלוסייה שיעית. בשיעה פחות מחמירים בעניין הקעקועים מאשר בסונה, שיוצאת בחריפות נגד קעקוע הגוף. בסעודיה, שגם בה שולטת ממלכה סונית, גזר בית משפט שנת מאסר ו-200 מלקות על מעצב שיער לבנוני שנודע כ"מלך הקעקועים" בקרב נשים רבות בממלכה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמנית מצרייה עם קעקוע בגבה
מומלצים