שתף קטע נבחר

מלחמה ביחידה המובחרת: הניצב נגד התת-ניצב שהתלונן

רגע לפני כניסתו לתפקיד של המפכ"ל החדש שוקעת משטרת ישראל במלחמת קצינים באחת היחידות המובחרות שלה. זה קורה בעקבות חקירתו במח"ש של ניצב החשוד בעבירות מין: "העובדה שאותו קצין היה תחת ביקורת על תפקודו דחפה אותו להתלונן", אמרו בסביבת הניצב

 

הניצב החשוד. מאבק בתוך המשטרה (צילום: תומריקו "ידיעות אחרונות") (צילום: תומריקו
הניצב החשוד. מאבק בתוך המשטרה(צילום: תומריקו "ידיעות אחרונות")

ימים ספורים לפני כניסתו של רוני אלשיך לתפקיד מפכ"ל המשטרה מתברר שוב שמצפה לו חריש עמוק בארגון שעליו יופקד. הניצב שנחקר במח"ש בחשד לעבירות מין בשוטרת לפני כחמש שנים יוצא למלחמה על תפקידו ועל שמו, ובסביבתו מאשימים קצין בדרגת תת-ניצב שהוביל לכאורה לחשיפת הפרשה ובכך ש"תפר לו תיק".

 

"העובדה שאותו תת-ניצב ספג ביקורת על תפקודו ותפקוד האגף שלו היא שדחפה אותו להתלונן נגד הניצב. ראוי שמח"ש יבדקו את האמינות של הקצין הזה", אמרו היום (שבת) בסביבת הניצב.

 

על פי הפרטים הידועים, ההטרדה לכאורה - מילולית וייתכן שגם גופנית - התרחשה במהלך מסיבה שבה השתתפו אנשי ונשות משטרה. את הטענה להטרדה הציגו המתלוננת ושני אנשים נוספים שככל הנראה היו עדים למקרה. אלא שעל פי מקורבי הניצב, היום אמורה להגיע למח"ש עדות של קצין אחר שהיה במסיבה וצפוי לסתור את פרטי התלונה, ולטעון שהניצב לא היה שיכור ולא נגע במתלוננת.

 

צוות ההגנה של הניצב ינסה להוכיח למח"ש בימים הקרובים מה הם האינטרסים שעומדים מאחורי התלונה. העיקרי שבהם קשור בוועדת בדיקה שהוקמה לצורך בחינת תפקוד החטיבה שעליה מפקד הקצין המתלונן.

עו"ד ירון לונדון המייצג את הניצב  ()
עו"ד ירון לונדון המייצג את הניצב
 

"לנו ברור מאוד מדוע זה נפתח עכשיו", אמרו גורמים בסביבת הניצב. "העובדה שאותו קצין היה תחת ביקורת על תפקודו ותפקוד האגף שלו הוא שדחף אותו להתלונן נגד הניצב.

ראוי שמח"ש יבדקו את האמינות של הקצין הזה".

 

בתוך כך טוענים בצוות ההגנה של הניצב שהם עומדים להציג בפני מח"ש חומרים נוספים הקשורים לאותו ניצב-משנה, בהן עדות של בכיר בפרקליטות המתייחס לתפקודו.

 

סנגורו של הניצב, עו"ד ירון לונדון, שהיה בעברו קצין חקירות ביאחב"ל, תקף את מח"ש ואת העומד בראשה אורי כרמל, שצוטט אומר כי אף ניצב שנחקר עד היום לא חזר לשורות המשטרה: "כמי שניהל חקירות רגישות מאוד, שקיבלו את אישור כל הצמרת המשפטית הבכירה במדינה, אני יכול להגיד שהיו דברים חדשים שנגלו לי בחקירה ולמרות הכול החשדות התפוגגו. אין לי ספק שכך יהיה גם במקרה הזה. אני מאוד מקווה שלא סימנו לחוקרים מטרה שממנה לא יוכלו לסגת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הניצב שנחקר במח"ש
צילום: מוטי קמחי
מומלצים