שתף קטע נבחר

לחיאני: הפכנו לחברה שאינה סובלנית לטעויות

3 שבועות לפני שייכנס לכלא לריצוי 8 חודש מאסר אמר ראש העיר בת ים לשעבר בתוכנית "פגוש את העיתונות" כי רדפו אותו: "התחושות שלי קשות. מה עשיתי? לקחתי הלוואות והחזרתי. את מי עוד עצרו עם טלוויזיות ב-5:00 בבוקר?"

 

שלומי לחיאני ( צילום: מוטי קמחי) ( צילום: מוטי קמחי)
שלומי לחיאני( צילום: מוטי קמחי)

"הפכנו לחברה רעה שלא סובלנית לטעויות", כך אמר היום (שבת) ראש עיריית בת ים לשעבר, שלומי לחיאני, בראיון לקראת כניסתו לכלא בעוד שלושה שבועות בגין עבירות של הפרת אמונים. בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 הוא הוסיף: התחושות שלי הן תחושות מאוד מאוד קשות. בסוף היום מה עשיתי? לקחתי הלוואות, החזרתי ודיווחתי".

 

לפני שבועיים דחה בית המשפט העליון את ערעורו של לחיאני, וקבע כי הוא יירצה שמונה חודשי מאסר בפועל בגין שלוש עבירות של הפרת אמונים. בספטמבר שעבר נגזרו על לחיאני בבית משפט השלום שישה חודשי עבודות שירות בלבד, אולם בעקבות ערעור המדינה החמיר המחוזי את העונש וגזר עליו שמונה חודשים בפועל. הפעם היה זה תורו של לחיאני לערער, אולם כאמור הוא נדחה.

 

על הפרת האמונים אמר לחיאני הערב: "זה דבר חמור, דבר שלא צריך לעשות אותו. לא אמרתי שלא עשיתי כלום. קיבלתי הלוואות, החזרתי אותן. בית משפט ראה וזה מה שהוא פסק".

 

- אתה עדיין חושב שבעצם רדפו אותך?

"יש לך ספק? מתחילים איתי במעצר וחיפוש. באו בחמש בבוקר. למי באו עם טלוויזיות חוץ ממני? החוקר שלי היה ערן מלכה".

 

- הקריירה הפוליטית שלך נגמרה?

"אני לא חושב שהיא נגמרה, אבל הקלון זה סוג של סיוט".

 

בהמשך התעקש לחיאני ואמר "אני ישר כמו סרגל. זה פשוט. עשיתי את זה ב-2004. אחרי זה עוד ניהלתי את בת ים במשך 11 שנים למופת". הוא אמר כי לאחר שישתחרר מהכלא בכוונתו להתמקד בפילנתרופיה, "ואני מקווה שבעוד שבע שנים, אם ירצו אותי אני אחזור".

 

- איזה אסיר תהיה?

"הכי טוב שיש. איזה ראש עיר הייתי?".

 

- ראש עיר שהולך לכלא.

"עזבי, עזבי, אם את אומרת את זה אז עזבי. אז עשיתי טעות ב-2004 כשנכנסתי ועליה שילמתי מחיר כבד מאוד, ועדיין משלם אותו, אבל חוץ מהטעות הזאת... אני מאוד מאוד עצוב, זה מאוד מאוד כואב לי, אבל בין זה לבין להוריד את הראש או ללכת למקום אחר - זה לא יקרה לעולם".

 

הוא סיפר על ההשלכות הקשות של הפרשה על משפחתו: "יש לי בן גולנצ'יק שהוא נראה לי לקח את זה קשה. הבת שלי גם קשה. והבן הקטן שהוא יחסית יותר אריה כזה, אבל זה לא סיטואציה נוחה ולא נחמדה. אבל אלה החיים וצריך לנצח איתם. אם זה מה שיש ועם זה צריך לנצח, אין מה לעשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שלומי לחיאני
צילום: מוטי קמחי
מומלצים