שתף קטע נבחר

השר חיים כץ שוקל לרוץ לראשות מרכז הליכוד

בעוד חודש יבחרו חברי המרכז את היו"ר הבא. שר הרווחה, שמעוניין לחזק את כוחו במפלגה אחרי המפלה בפריימריז, שוקל להתמודד מול הנגבי ואמסלם. כץ זוכה לתמיכת ישראל כץ וגדעון סער - כנראה למגינת לבו של נתניהו

 

השר חיים כץ (צילום: דני אדינו אבבה) (צילום: דני אדינו אבבה)
השר חיים כץ(צילום: דני אדינו אבבה)

חודש לפני הבחירות, מתחמם הקרב על ראשות מרכז הליכוד. שר הרווחה חיים כץ שוקל להצטרף גם הוא למרוץ, והוא שואב עידוד ממצבם של שני המתמודדים האחרים על התפקיד: חולשתו של צחי הנגבי במרכז המפלגה, שלא שוכח לו את המעבר לקדימה בתקופת אריאל שרון, והחשש של החברים מח"כ חיים אמסלם, שלדעתם עלול להביא להתנגשות מול ראש הממשלה, השרים והח"כים, בדומה ליו"ר הקודם דני דנון.

 

בסביבתו של כץ טוענים שבימים האחרונים הופעלו על השר לחצים מצד שרים אחרים, חברי כנסת, פעילי שטח ואנשי מרכז שקראו לו להתמודד.

 

לפי שעה, ואחרי שהשרה מירי רגב הסירה המועמדות שלה על רקע פרשת "יומן הג'ובים", השניים החושקים בתפקיד היו"ר הם כאמור הנגבי ואמסלם. אמסלם נחשב לאהוד על אנשי השטח, ואילו הנגבי זוכה לתמיכת נתניהו.

 

לכץ צבא תומכים נאמן שהולך לצדו במשך שנים, ומורכב בעיקר מאנשי התעשייה האווירית. אלא שבפריימריז האחרונים ספג כץ מכה של ממש וכמעט ונדחק אל מחוץ לרשימה. כעת, ככל הנראה מתוך רצון לחזק את מעמדו, הוא מתכוון להתמודד על ראשות מרכז הליכוד.

 

מי שתומך בחיים כץ - ומשוכנע שגם ינצח - הוא השר ישראל כץ, שפועל לגייס תמיכה של שרים וח"כים נוספים, וכן של ראשי סניפים. ‏כמו כן תומכים בו השר לשעבר גדעון סער ואחרים.

 

נתניהו כפי הנראה לא אוהב את המהלך, בוודאי כשגורמים כה חזקים במפלגה תומכים בו באופן זה. אולם הוא יודע שרבים מן הח"כים חייבים לחיים כץ את מקומם בכנסת, ולכן לא ברור אם ואיזה קרב הוא מתכוון לנהל נגד המאבק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
השר חיים כץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים