שתף קטע נבחר

נסראללה לאבי המחבלת: "שהידית של לבנון"

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה התקשר לנחם את אבי המחבלת בת ה-16 שניסתה לדקור אזרח בחטמ"ר שומרון: "היא שהידית, כמו בני האדי"

 

 

אחרי חמאס, גם חיזבאללה התקשר לנחם: כשבוע לאחר ניסיון הפיגוע בחטמ"ר שומרון התקשר אמש (שבת) מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה לאביה של אשרקת קטנאני, המחבלת בת ה-16 משכם, והביע את תנחומיו: "היא שהידית, כמו בני".

אשרקת קטנאני ()
אשרקת קטנאני
 

את השיחה ציטט האב, טה אל-קטנאני, בערוץ הלבנוני "אל-מיאדין" המזוהה עם חיזבאללה. לדבריו, נסראללה אמר: "אם ננטוש את התפילה שלנו ואת הצום שלנו, אז ננטוש גם את פלסטין. אשרקת היא השהידית של ההתנגדות האסלאמית בלבנון".

  

נדרסה על ידי ראש מועצת שומרון לשעבר (צילום: משה שמעון) (צילום: משה שמעון)
נדרסה על ידי ראש מועצת שומרון לשעבר(צילום: משה שמעון)

הוא הוסיף כי נסראללה השווה את אשרקת לבנו האדי, שנהרג ב-1997 בהתקלות עם כוח צה"ל במהלך מבצע "נוף פראי". הערוץ אף דיווח כי אל-קטנאני ביקש מנסראללה שיזכיר את בתו בנאומו הבא, ונסראללה הבטיח לעשות כן.

 

ניסיון הפיגוע אירע ביום ראשון שעבר כאשר המחבלת הגיעה לחטמ"ר שומרון וניסתה לדקור אזרח. ראש מועצת שומרון לשעבר גרשון מסיקה שעבר במקום הבחין בה ודרס אותה, וזמן קצר לאחר מכן היא נורתה למוות על ידי אזרח וחייל. בעקבות האירוע גינו תנועת הפתח וארגון חמאס את מסיקה, וקראו לפגוע בו ברשתות החברתיות.

תנועת הפתח נגד מסיקה בטוויטר ()
תנועת הפתח נגד מסיקה בטוויטר

בתוך כך, התקשר סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמאעיל הנייה, לאל-קטנאני והביע את תנחומיו: "דמה של אשרקת לא נשפך לשווא והוא יאיר את הדרך לשחרור פלסטין". בשיחה זו כינה אבי המחבלת את בתו: "שהידית של פלסטין", ואמר כי היא מילאה את חובתה לעם הפלסטיני.

 

"בתי יצאה הבוקר לבית הספר כמו בכל יום ועשתה פיגוע, זוהי חובתה הלאומית והמוסרית. אני גאה בה". עוד הוא סיפר כי אשרקת התעניינה מאוד באירועים האחרונים ועקבה אחריהם. "הכיבוש לא מותיר לנו ברירה אלא להתנגד, אפילו בכלי מטבח".

 

שעה לאחר ניסיון הפיגוע אירע פיגוע נוסף, כאשר פלסטיני ניסה לדרוס במונית אזרחים סמוך לצומת כפר אדומים. משלא הצליח, ירד מהרכב וניסה לדקור אותם בסכין. אזרח שעבר במקום ירה לעבר והרג אותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים