שתף קטע נבחר

נתניהו "הבטיח לטפל": מינוי ברץ טרם הגיע לממשלה

כמעט חודש חלף מאז הודיע ראש הממשלה על המינוי השנוי במחלוקת לראש מערך ההסברה, ושמו אפילו לא הוגש לנציבות שירות המדינה. בנוסף יידרש נתניהו להתאמץ ולהוכיח שאין זיקה פוליטית בינו לבין המועמד

 

מינויו של ד"ר רן ברץ לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי מתרחק והולך: כמעט חודש חלף מאז ההודעה הראשונית על המינוי, אבל ראש הממשלה בנימין נתניהו עדיין לא הגיש את שמו של ברץ לנציבות שירות המדינה, שאמורה לאשר את איוש התפקיד, שמקביל לדרג מנכ"ל של משרד ממשלתי. בשל כך מינויו של ברץ לא הגיע גם היום לאישור הממשלה בישיבתה השבועית, וזאת בפעם הרביעית מאז הוכרז עליו.

 

על פי הנוהל, מינוי של ראש מערך הסברה צריך לעבור בדיקה ואישור של ועדת מינויים בראשות נציב שירות המדינה.

 

לפי ההערכות, נתניהו בחר לא להביא עד כה את המינוי לישיבת הממשלה כדי לא להרגיז את האמריקנים ערב הגעתו בשבוע שעבר של מזכיר המדינה ג'ון קרי לביקור בישראל. אולם קרי עזב את ישראל כבר ביום שלישי שעבר, אבל נתניהו עדיין לא התפנה לעניין.

בנימין נתניהו (צילום: מוטי מילרוד) (צילום: מוטי מילרוד)
בנימין נתניהו(צילום: מוטי מילרוד)

ההודעה על מינויו הצפוי של ד"ר ברץ משכה אש למן הרגע הראשון, על רקע התבטאויות שנויות במחלוקת שפרסם בעבר נגד שורה ארוכה של אישים, מנהיגים ופוליטיקאים בארץ ובעולם, ובהם נשיא המדינה ראובן ריבלין, שר הביטחון משה יעלון, וכן נשיא ארה"ב ברק אובמה ומזכיר המדינה קרי. המינוי זכה לביקורת לא רק בישראל אלא מצד הבית הלבן.

 

וזאת לא הבעיה היחידה שעומדת בפני ד"ר ברץ: אחת הסוגיות שוועדת המינויים אמורה לבחון היא היעדר זיקה פוליטית בין השר הממנה – במקרה הזה ראש הממשלה – לבין המועמד.

 

במקרה של ברץ ניכר שיש זיקה פוליטית בינו לבין ראש הממשלה: במאמרים ובפוסטים שפרסם הוא שיבח את נתניהו וקרא להצביע לו ולא ליריביו או עמיתיו הפוליטיים - שאותם תקף בחריפות - ובראשם נפתלי בנט, איילת שקד, אביגדור ליברמן, יאיר לפיד, אריה דרעי, גלעד ארדן, גדעון סער, סילבן שלום ועוד.

 

למרות כל אלה – בסביבתו של נתניהו טוענים כי ראש הממשלה נחוש להעביר את המינוי של ברץ ומחכה לעיתוי הנכון. בלשכת ראש הממשלה אמרו כי אין חדש בסוגיית ברץ. את תגובת ברץ לא ניתן היה להשיג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים