שתף קטע נבחר

הותר לפרסום: הניצב החשוד בהטרדה מינית הוא מפקד להב 433 רוני ריטמן

מפקד יחידת העילית של המשטרה הוא הבכיר שנחקר בשבוע שעבר במח"ש בחשד שהטריד שוטרת במהלך מסיבה. החשדות הובילו לטלטלה ולחילופי האשמות. מקורביו: "קצין אחר שנמצא עמו בעימות תפר לו תיק". השר ארדן: "שוטרים צריכים לשמש דוגמה"

 

ניצב רוני ריטמן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ניצב רוני ריטמן(צילום: מוטי קמחי)

הניצב שנחקר בשבוע האחרון בחשד שהטריד מינית שוטרת הוא מפקד יחידת העילית להב 433 , רוני ריטמן . כך הותר לפרסם אחר הצהריים (א') לאחר שפג צו איסור הפרסום על שמו. מקורביו של ריטמן טענו כי הוא נפל קורבן למזימה שיצר קצין תחת פיקודו ושמעורבים בה המתלוננת ועוד שני שוטרים.

 

ריטמן מונה לתפקידו לפני כשנה וחצי במקום מנשה ארביב, שאולץ לעזוב את המשטרה. ביום שלישי שעבר הוא נחקר באזהרה במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בעקבות תלונה שהתקבלה נגדו משוטרת ששירתה איתו. ריטמן הוצא לחופשה כפויה של שבוע שבה נאסר עליו ליצור קשר המעורבים בפרשה.

 

על פי הפרטים הידועים, ההטרדה לכאורה - מילולית וייתכן שגם גופנית - התרחשה במהלך מסיבה שבה השתתפו אנשי ונשות משטרה לפני כחמש שנים. את הטענה להטרדה הציגו המתלוננת ושני שוטרים שלכאורה היו עדים למקרה.

 

במהלך סוף השבוע טענו מקורבים לריטמן שמי שיזם את התלונה הוא קצין משטרה בדרגת תת-ניצב הנמצא בעימות מול ניצב ריטמן וביקש "לתפור לו תיק", ולמעשה הניע את התהליך שהביא לתלונה של השוטרת. "העובדה שאותו תת-ניצב ספג ביקורת על תפקודו ותפקוד האגף שלו היא שדחפה אותו להתלונן נגד ריטמן. ראוי שמח"ש יבדקו את האמינות של הקצין הזה", הוסיפו.

ניצב ריטמן, בשבוע שעבר אחרי שהוצא לחופשה (צילום: תומריקו "ידיעות אחרונות") (צילום: תומריקו
ניצב ריטמן, בשבוע שעבר אחרי שהוצא לחופשה(צילום: תומריקו "ידיעות אחרונות")

סנגורו של ריטמן, עו"ד ירון לונדון, שהיה בעברו קצין חקירות ביאחב"ל, תקף את מח"ש ואת העומד בראשה אורי כרמל, שצוטט אומר כי אף ניצב שנחקר עד היום לא חזר לשורות המשטרה: "כמי שניהל חקירות רגישות מאוד, שקיבלו את אישור כל הצמרת המשפטית הבכירה במדינה, אני יכול להגיד שהיו דברים חדשים שנגלו לי בחקירה ולמרות הכול החשדות התפוגגו. אין לי ספק שכך יהיה גם במקרה הזה. אני מאוד מקווה שלא סימנו לחוקרים מטרה שממנה לא יוכלו לסגת".

 

ניצב ריטמן, נשוי ואב לשניים, התגייס למשטרה ב-1987 ומאז מילא שורת תפקידים בתחומי החקירות, המודיעין והפיקוד. תפקידיו האחרונים לפני להב 433 היו מפקד ימ"ר מרכז, מפקד יאחב"ל וראש חטיבת המודיעין.

 

כשנכנס לתפקיד באוגוסט שעבר אמר: "יחידת להב, שזכיתי להיות ממקימיה, מובילה מאבק נחוש ובלתי מתפשר בפשיעה החמורה והמאורגנת בשחיתות השלטונית ובפשיעה הכלכלית ובפשיעת הסייבר".

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן התייחס היום לפרשה ואמר: "כל אדם - גם אם הוא ניצב - זכאי לחזקת החפות. ודאי שהחקירה הזאת מטרידה, ואני מקווה שמח"ש ימצו את הבדיקה כמה שיותר מהר כי מדובר בניצב שנמצא בעמדה מאוד מאוד רגישה והמשטרה צריכה לדעת אם הוא יוכל להמשיך בתפקידו.

 

"אם זה יתברר כנכון, יחד עם כל הפרשיות האחרונות, אני חושב שזה רק מוכיח כמה דרושה רפורמה מקיפה במשטרת ישראל. כמובן שההתמודדות עם גל הטרור היא חשובה, אבל יש למשטרה עוד הרבה מאוד תפקידים מול אזרחי מדינת ישראל - במאבק בפשיעה, בהטרדות המיניות, בטיפול היומיומי בתלונות שמגיעות מאזרחים - ולכן שוטרים צריכים לשמש סמל ודוגמה. בהקשר הזה לא יהיו פשרות. תתבצע מהפכה בנורמות, בערכים, בערכי המוסר שאותם אמורים לייצג שוטרי ומפקדי משטרת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ניצב רוני ריטמן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים