שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משבר הטסטים: מועצת התלמידים מאיימת להשבית לימודים

  פרסום ראשון: פגישה שהתקיימה היום בושא מצוקת הטסטים, בין יו"ר מועצת התלמידים לנציגי משרד התחבורה, הסתיימה באיום: אם לא ימצא פיתרון לבעיה המחריפה עד תחילת ינואר, עלולה מועצת התלמידים להשבית את הלימודים

  מצוקת בחינות הנהיגה המעשיות (טסטים) מחמירה, ויו"ר מועצת התלמידים מאיימת בהשבתת הלימודים אם לא ימצא פתרון עד תחילת השנה הקרובה. היום (א') נפגשו יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית אליאב בטיטו וסגנו עם אבנר פלור, סמנכ"ל בכיר תנועה במשרד התחבורה, כדי לדון במשבר הטסטים. במעמד הפגישה הבהיר בטיטו כי אם לא ימצא פיתרון לבעיה עד תחילת ינואר, יושבתו הלימודים בבתי הספר העל יסודיים.

   

  • רוצים רישיון בטסט ראשון? הטסטר מגלה סודות

   

   

  לומדים לנהוג - אבל אין טסטים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  לומדים לנהוג - אבל אין טסטים(צילום: shutterstock)

   

  מספר מבחני הנהיגה המעשיים שמוקצים בחודשים האחרונים הגיע לנקודת שפל, ובני נוער רבים ברחבי הארץ נאלצים להמתין לטסט תקופה ארוכה ומתסכלת. מבדיקה שערכה מועצת התלמידים והנוער הארצית, באמצעות שאלון שהופץ בקרב 1,000 בני נוער, עלה כי זמן ההמתנה לטסט מגיע כיום לעיתים ליותר משלושה חודשים. במועצת התלמידים מסבירים כי ההמתנה הארוכה נובעת ממחסור בבוחני נהיגה מטעם משרד התחבורה, המעוניין להפריט את ביצוע הטסטים. לדברי המועצה, הדבר יוצר תחושת תסכול וזעם בקרב בני ובנות נוער הנאלצים להמתין חודשים ארוכים עד למבחן המיוחל.

   

  לדברי התלמידים, התוצאה הישירה של המחסור בבוחני נהיגה וההמתנה הארוכה לטסטים, היא הוצאת כסף עבור שיעורי נהיגה נוספים, במטרה לשמר את רמת הנהיגה עד המבחן המעשי. "הדבר הזה יוצר מצב בו בני נוער רבים 'נושרים' ממערכת לימוד הנהיגה ולא מסיימים את הלימודים בשל אי-יכולת כלכלית", אומר אליאב בטיטו, יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית. "אנו רואים זאת בחומרה. המשמעות היא שנוצר קשר ישיר בין המצב הכלכלי של הנער או הנערה ליכולתם להוציא רישיון נהיגה. אנו סבורים כי זמן המתנה סביר אינו יכול לעלות על חודש ימים".

   

  יש להזכיר כי עם חזרת הכנסת מפגרת הקיץ, התכנסה הוועדה לפניות הציבור לדיון דחוף בנושא. במהלך הדיון אמר בטיטו כי מועצת התלמידים עובדת מול כל הגורמים הממשלתיים בנושא, על-מנת למצוא פיתרון לבעיה. "במשרד האוצר לא קיבלנו תשובות, הם אלה שמעכבים כרגע את התהליך בטענה שחסרים תקנים", אמר אז בטיטו. "הדרישה שלנו מאוד ברורה, אנחנו רוצים לגשת לטסט. לא יכול להיות שבמדינת ישראל אפשר לגשת לטסט רק שלוש פעמים בשנה, לעומת מדינות אחרות בהן ניתן לגשת שלוש פעמים בחודש".

   

  בטיטו המשיך ואמר אז: "בשנה שעברה השבתנו את בתי הספר עקב בעיית היציאה לטיולים, וזה נפתר. אני שם דד-ליין עד הראשון בינואר 2016. אם הנושא הזה לא ייפתר, נשקול את הצעדים. אני מתחייב שזה לא יעבור בשתיקה. נמאס לנו שתלמידים לא יכולים לגשת לטסט, זה נושא בלתי נסבל".

   

  ממועצת התלמידים והנוער הארצית נמסר: "אכן התקיימה פגישה במסגרתה הועלו פתרונות אפשריים למשבר הטסטים, עוד נאמר כי במידה ולא נגיע להסדר, כל האופציות על השולחן. אנו בטוחים שמשרד התחבורה יגיע להסדר בקרוב הרואה את טובת הציבור לנגד עיניו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: קובי קואנקס
  התלמידים - מאיימים בהשבתה
  צילום: קובי קואנקס
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים