שתף קטע נבחר

יעלון על פרשת מגל: "יש תרבות בישראל של החפצת נשים"

שר הביטחון השיב לשאלת ynet לטענות שח"כ ינון מגל, עורך "וואלה" לשעבר, הטריד מינית: "מקווה שכחברה נוקיע אירועים כאלה". יעלון התייחס גם לפריסת טילי S-400 בסוריה: רוסיה הבהירה לנו שהטילים לא מכוונים אלינו

 

 

יעלון, שהגיע הבוקר לבסיס המיון והקליטה בתל השומר (בקו"ם) לקבל את החיילים המתגייסים לתותחנים, הוסיף בנושא: "אני מקווה שההתנהגות הזו של הטרדה מינית תחלוף מהעולם וכחברה נדע להוקיע אירועים מהסוג הזה".

 

בשבוע שעבר התייחס יעלון לפרשה במרומז מבלי להזכיר את שמו של מגל ואמר: "הידיעה שיש בתוכנו מי שעדיין מתייחסים לנשים כאל חפץ היא בלתי נסבלת, ומחייבת אותנו לפעול בכל דרך כדי לצמצם את התופעות הללו למינימום האפשרי. אבוי לנו אם נהיה סלחנים לגברים המשפילים, מבזים ופוגעים בנשים".

הבוקר נחשף ב"ידיעות אחרונות" המכתב המלא של האישה הרביעית במספר שמעידה שמגל הטריד אותה מינית. אחרי הסטטוס של רוטנר שהצית את הפרשה, הסטטוס של א' שהאשימה את מגל בהטרדה פיזית ותלונה נוספת של אישה הטוענת כי הוטרדה, פרסמה אתמול דפנה ליאל את דבר קיומה של המתלוננת החדשה בחדשות 2. כעת נחשף לראשונה המכתב המלא שבו מגוללת המתלוננת הנוספת את אירועי המפגש שלה עם מגל לפני שנתיים - ומספרת על ההטרדה שעברה לטענתה.

 

המתלוננת הנוספת מספרת על מפגש שהתרחש אחרי שהשניים כבר לא עבדו ביחד, במקום ציבורי ולאור יום. "אחרי שיחת חולין של שתי דקות", היא כותבת, "הוא התקרב אלי ונישק אותי בפתאומיות. לא רציתי את זה, לא צפיתי את זה וזה הרגיש מאד לא נוח ובטח לא נעים. לקחו לי כמה שניות להתעשת מהשוק, למלמל משהו ולהיעלם מהמקום".

יעלון נגד מגל (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
יעלון נגד מגל(צילום: עידו ארז)

כבר אז, היא מספרת, הבינה שמגל חצה גבול. "לא משנה ההיכרות שלנו לפני, איזה אופי היו לשיחות בינינו, מה חשבתי עליו בעבר, מתי זה קרה, מה לבשתי ואיזה תמונות יש לי בפייסבוק. גבר לא יכול לדחוף למישהי לשון לפה ללא אישור".

 

מלבד פרשת מגל, התייחס יעלון גם להחלטה הרוסית לפרוס את מערכת ההגנה S-400 בסוריה בשבוע שעבר ואמר כי אין איום כלפי ישראל. "מהרגע שהבנו שהרוסים מתכוונים לפרוס מטוסים ומערכות הגנה, יצרנו עמם קשר בכל הרמות. הובהר לנו שגם מטוסיהם וגם מערכות ההגנה שלהם לא מכוונים אלינו. הם לא מפריעים לנו ואנו לא להם. נודע לנו שמערכת S-400 נפרסת ולא מאיימת עלינו ולא תפגע בחופש הפעולה שלנו".

 

לגבי גל הטרור שלא דועך אמר שר הביטחון: "גל הטרור בעיצומו עדיין. הרשות הפלסטינית נוקטת פעולות בשטח נגד הפרות הסדר בימים האחרונים, אבל עליהם להפסיק את ההסתה ועלילות הדם, שלפיהן אנו שותלים את הסכינים בידי המחבלים. המצב הזה מאיים על שרידות הרשות יותר מאשר עלינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
יעלון, הבוקר
צילום: עידו ארז
מומלצים