שתף קטע נבחר

ינון מגל פורש מהכנסת בשל האשמות על הטרדות מיניות

חבר הכנסת מהבית היהודי ועורך אתר "וואלה" לשעבר, שארבע נשים טענו כי הטריד אותן מינית, הודיע ליו"ר מפלגתו השר בנט כי הוא פורש מהכנסת אף שהוא בטוח שאין היבט פלילי במעשיו. בנט: זה מעשה ראוי

 

חבר הכנסת ינון מגל (הבית היהודי) הודיע הבוקר (יום ב') ליו"ר המפלגה השר נפתלי בנט כי הוא מבקש לסיים את תפקידו כחבר כנסת, זאת על רקע פרשת ההטרדות המיניות.

 

מגל, עורך אתר "וואלה" לשעבר, מסר לבנט כי למרות שהוא בטוח שאין במעשיו היבט פלילי, הוא מבין שיש שנפגעו מהתנהלותו בעבר ולכן הוא מבקש לפרוש מהכנסת.

 

כך הגיבה רוטנר להודעת מגל:

הפוסט של רוטנר שפוצץ את הפרשה ()
הפוסט של רוטנר שפוצץ את הפרשה

בנט השוהה במסע הסברה בארצות הברית עודכן בהחלטה ומסר: "קיבלתי את הודעת ההתפטרות של ינון, זהו מעשה ראוי. אני מקווה שההליך שבו הוא נמצא יסתיים מהר ככל האפשר והוא יוכל להתמסר למשפחתו ולהמשך דרכו". במקומו של מגל צפוי להיכנס לכנסת אבי וורצמן, שבקדנציה הקודמת כיהן כסגן שר החינוך.

 

נכון לעכשיו בידי המשטרה עדויות של שלוש נשים שמסרו הודעות על מה שהוגדר כהתנהגות בעייתית מצד מגל הגובלת בהטרדה מינית. במשטרה הרחיבו את הבדיקה ואתמול נשלח צוות חוקרים לבית "וואלה" ובראשם אסף וולפיש שעמד בראש צוות החוקרים של אביגדור ליברמן ובעוד חקירות רגישות.

המכתב של האישה הרביעית נגד מגל ()
המכתב של האישה הרביעית נגד מגל

מגל שב הלילה לארץ (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מגל שב הלילה לארץ(צילום: מוטי קמחי)

פוסט ההתנצלות שכתב מגל לאחר דבריה של רוטנר ()
פוסט ההתנצלות שכתב מגל לאחר דבריה של רוטנר

ההכנות נועדו כולן לקראת חזרתו של מגל ששב לפנות בוקר לארץ מחופשה פרטית באיטליה וככל הנראה הוא צפוי לקבל זימון להגיע למסור את גרסתו למקרים במשרדי להב 433. גורם בכיר הבקיא בפרטי הפרשה אמר כי "עד כה החומרים הם לא חד משמעיים לגבי עבירות פליליות שביצע לכאורה מגל. ייקח עוד זמן עד שנוכל לגבש תמונה חד-משמעית".

 

הבוקר נחשף ב"ידיעות אחרונות" המכתב המלא של האישה הרביעית במספר שמעידה שמגל הטריד אותה מינית. אחרי הסטטוס של רוטנר שהצית את הפרשה, הסטטוס של א' שהאשימה את מגל בהטרדה פיזית ותלונה נוספת של אישה הטוענת כי הוטרדה, פרסמה אתמול דפנה ליאל את דבר קיומה של המתלוננת החדשה בחדשות 2. כעת נחשף לראשונה המכתב המלא שבו מגוללת המתלוננת הנוספת את אירועי המפגש שלה עם מגל לפני שנתיים - ומספרת על ההטרדה שעברה לטענתה.

 

המתלוננת הנוספת מספרת על מפגש שהתרחש אחרי שהשניים כבר לא עבדו ביחד, במקום ציבורי ולאור יום. "אחרי שיחת חולין של שתי דקות", היא כותבת, "הוא התקרב אלי ונישק אותי בפתאומיות. לא רציתי את זה, לא צפיתי את זה וזה הרגיש מאד לא נוח ובטח לא נעים. לקחו לי כמה שניות להתעשת מהשוק, למלמל משהו ולהיעלם מהמקום".

 

כבר אז, היא מספרת, הבינה שמגל חצה גבול. "לא משנה ההיכרות שלנו לפני, איזה אופי היו לשיחות בינינו, מה חשבתי עליו בעבר, מתי זה קרה, מה לבשתי ואיזה תמונות יש לי בפייסבוק. גבר לא יכול לדחוף למישהי לשון לפה ללא אישור".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים