שתף קטע נבחר

התפתחות דרמטית בפרשה חמורה של טרור יהודי

במשטרה ובשב"כ מביעים אופטימיות בנוגע לסיכוי לפענח את אחת מפרשיות הטרור היהודי החמורות ולהגיש כתבי אישום. מערכת הביטחון השקיעה מאמצים אדירים בפענוח הפרשה שעליה מוטל צו איסור פרסום

התפתחות משמעותית מאוד נרשמה באחת מפרשיות הטרור היהודי החמורות שאירעו בשנים האחרונות. על הפרטים מוטל צו איסור פרסום.

 

במשטרה ובשב"כ אופטימיים בנוגע לסיכוי להביא לפענוח הפרשה ולהגיש כתב אישום. ההתפתחות הזו נולדה כתוצאה משיתוף פעולה בין אגף החקירות בשב"כ, החטיבה היהודית בשב"כ, היחידה לפשיעה לאומנית של מחוז ש"י, פרקליטות המדינה וגם היועץ המשפטי לממשלה.

התפתחות דרמטית (ארכיון) (צילום: AFP) (צילום: AFP)
התפתחות דרמטית (ארכיון)(צילום: AFP)

הבוקר קבע בית המשפט המחוזי בירושלים בפרשה אחרת כי יוסף חיים בן דוד (30) רצח את מוחמד אבו חדיר ביולי 2014, אך השופטים עיכבו את הרשעתו של בן דוד בשל חוות דעת פסיכיאטרית חסויה בנוגע למצבו הנפשי. הדיון הבא בעניינו של בן חיים יתקיים ב-14 בינואר.

 

במקביל קבעו השופטים יעקב צבן, רפי כרמל ורבקה פרידמן-פלדמן כי שני הנאשמים הקטינים ברצח שיתפו פעולה עם בן דוד וביצעו את המעשים שיוחסו להם. הרשעתם תיקבע רשמית אחרי שיעברו תסקיר מבחן.

 

חוות הדעת לגבי מצבו של בן דוד הוגשה לאחר של הסיכומים, ובבית המשפט התנהל עליה דיון. התובע, עו"ד אורי קורב מפרקליטות המדינה, הסכים להגשת חוות הדעת, אבל טען שאין בה כדי להשפיע על

האחריות הפלילית של בן דוד. חוות הדעת הוגשה באנגלית והשופטים הורו לתרגם אותה. לאחר רצח אבו חדיר חשף ynet כי הנאשם נעצר בעבר אחרי שניסה לרצוח בת משפחה שלו.

 

ראש ההרכב השופט צבן כעס על הסנגור של בן דוד, עו"ד אשר אוחיון: "הפרת את כל ההחלטות הקודמות שלנו. קבענו מועדים להגשת חוות דעת ולא עמדת בהם. לבוא יומיים-שלושה לפני הכרעת הדין זו לא התנהלות משפטית. כמה פעמים דחינו את דיוני ההוכחות? כמה פעמים אנשים הגיעו סתם?".

 

אביו של הקורבן, חוסיין אבו חדיר, שהקפיד להגיע לכל דיוני המשפט, אמר אחרי ההחלטה בבית המשפט: "הפשע הזה לא יכול לחכות בבית המשפט שנה וחצי ויומיים לפני הוא מביא חוות דעת שהוא משוגע. איפה הוא היה לפני שנה? אני מפחד שבית המשפט יזכה אותו. כמו שאמר קהלת שלכם, הכול הבל הבלים. אני פוחד שייצאו עוד בן דוד כאלה אם בית המשפט לא מרתיע. אני רוצה שיהרסו את הבתים שלהם".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
טרור יהודי. ארכיון
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים