שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ח"כ פריג': "רק הכדורגל יכול לאחד יהודים וערבים"
  השדולה לקידום הספורט ערכה דיון בכנסת כדי לדון במצבה של נבחרת ישראל. ח"כ בהלול: "טרם מצאנו את הנוסחה להצלחה". ליברמן: "הקמפיינים הכושלים של נבחרת ישראל ומכבי ת"א גרמו לכולנו להבין את מיקומנו ביחס לכדורגל העולמי"

  השדולה לקידום הספורט התכנסה היום (ג') בכנסת לדון במצבה העגום של נבחרת ישראל בכדורגל, שלא מצליחה להעפיל לשום טורניר משמעותי ולהביא להישגים בינלאומיים. השדולה בראשותם של חברי הכנסת זוהיר בהלול, עיסאווי פריג' ומיקי זוהר בחרה להתמקד בסיבות לכישלונות החוזרים ונשנים ולמצוא

  פתרונות אפשריים אותם יוכלו לתרגם להצלחה באמצעות הכלים הפרלמנטריים.

   

  יו"ר השדולה, ח"כ זוהיר בהלול פתח את הדיון ואמר: "בתחום הכדורגל הייצוגי חווינו כישלונות רבים במהלך כל שנות קיומה של המדינה למעט הבלחות קצרות ולמרות הצלחתה של המדינה בתחומים רבים, בכדורגל טרם מצאנו את הנוסחה להצלחה. לממשלה ולכנסת ישראל יש אחריות ואנו נדאג שההמלצות שיעלו מהדיון יגיעו למקבלי ההחלטות ויתורגמו בשטח".

   

  ימצאו את הפתרונות למצבה של נבחרת ישראל? בהלול וזוהר (צילום: מיכל אלבי) (צילום: מיכל אלבי)
  ימצאו את הפתרונות למצבה של נבחרת ישראל? בהלול וזוהר(צילום: מיכל אלבי)

   

  ח"כ עיסוואי פריג' הוסיף ואמר: "הדבר היחיד שיכול לאחד את אזרחי המדינה הערבים והיהודים זה הכדורגל בישראל וכי בזמנים קשים אלו, מצאנו לנכון להעלות דווקא את הנושא של הנבחרת על מנת לייצר תקווה לאזרחי ישראל. אני סבור כי דווקא פיתוח התשתיות במגזר הערבי ושילוב המיעוטים בנבחרת יקפיץ אותה מעלה וגם ישתלם למדינה, זה עבד בנבחרת צרפת שבנויה ממהגרים וזה יכול לעבוד גם כאן".

   

  ח"כ אביגדור ליברמן, שידוע כחובב כדורגל שנכח בדיון ברך על קיום הדיון והוסיף: "בלי תשתיות והשקעה בילדים, שום דבר לא יצמח פה. הקמפיינים הכושלים של הנבחרת ומכבי ת"א, גרמו לכולנו להבין מה מיקומנו ביחס לכדורגל העולמי. הפער ביננו לבין אירופה הוא בלתי נתפס, כאילו מדובר בעולמות נפרדים. אנחנו רוצים להגיע להישגים באופן מלאכותי והגיע הזמן שנתפכח".

   

  "בלי תשתיות והשקעה בילדים, לא יצמח פה כלום". ליברמן (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
  "בלי תשתיות והשקעה בילדים, לא יצמח פה כלום". ליברמן(צילום: בראל אפרים)

   

  ח"כ בהלול סיכם את הדיון: "האנשים שהגיעו לכאן אכפת להם ואנחנו נדאג להניע את הדברים קדימה וע"י קואליציה רחבה של נבחרי ציבור נדאג לתרגם את הדיונים להצלחות, נפעל יותר לשילוב אוכלוסיות מוחלשות בכדורגל, נפעל עם שרת הספורט להרחיב את ההקצאות ועוד נביא תקווה לאוהבי הכדורגל בישראל".


  פורסם לראשונה 01/12/2015 16:44

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים