שתף קטע נבחר

אליפות אירופה: מדליית ארד לגל נבו

הישג נוסף למשלחת הישראלית. אחרי מדליית הכסף של יעקב טומרקין ביום הראשון של התחרויות, נבו זכה במקום השלישי במשחה 400 מ' מעורב אישי עם זמן של 4:04.68 דקות ואמר: "זה המשחה הכי מיוחד שהיה לי בחיים". אנדי מורז העפילה לגמר 100 מ' חופשי עם 52.88 שניות, עמית עברי עלתה לגמר 100 מ' מעורב

אחרי מדליית הכסף של יעקב טומרקין אתמול (ד') ב-200 מ' גב, גל נבו המשיך באליפות המצוינת של המשלחת הישראלית כשזכה במדליית הארד ב-400 מ' מעורב אישי.

 

נבו זינק ממסלול מספר 2 ואחרי מאתיים מטרים הסתובב רביעי, אבל אז בחלק השני של הגמר, השחיין הישראלי פתח מבערים, כשבסגנון החזה הוא סגר פערים ואיים על צמד המובילים. ב-100 המטרים האחרונים נבו הצליח ממש בקושי לשמור על מקומו ולבסוף זכה במדליית הארד עם זמן של 4:04.68 דקות.

 

כן ירבו. גל נבו עם המדלייה (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
כן ירבו. גל נבו עם המדלייה(צילום: ראובן שוורץ)

 

הישג נהדר לנבו ולשחייה הישראלית (צילום: ראוב שוורץ) (צילום: ראוב שוורץ)
הישג נהדר לנבו ולשחייה הישראלית(צילום: ראוב שוורץ)

 

באליפות הקודמת נבו היה הישראלי היחיד שסיים על הפודיום, כשזכה במדליית הכסף, רצה לשחזר את הישגו מ-2013, אך הפעם נאלץ להסתפק רק במקום השלישי. במדליית הזהב, זכה סגן אלוף העולם, ההונגרי דויד ורסטו עם 4:02.43 דקות שהוביל כמעט לכל אורך המשחה, ומיד לאחריו הבריטי רוברטו פאבוני עם זמן של 4:02.69 דקות.

 

נבו אמר: "זה המשחה הכי מיוחד שהיה לי בחיים. שמעתי את היציעים מהרגע הראשון, מעולם לא היה לי דבר כזה, 20 שנה של קריירה, זה פשוט מדהים. כיף גדול, אין לי מילים. יש עוד תחרויות, זו אליפות לא קלה בכלל, יהיה מאתגר, אבל עכשיו אחרי המדלייה יש הקלה גדולה.

 

סגר פערים בחזה. נבו (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
סגר פערים בחזה. נבו(צילום: ראובן שוורץ)

 

ממשיך את האליפות המוצלחת של המשלחת הישראלית (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ממשיך את האליפות המוצלחת של המשלחת הישראלית(צילום: אורן אהרוני)

 

הערב המוצלח של המשלחת התחיל עוד קודם לכן, כאשר העולה החדשה אנדי מורז, בהפעת הבכורה שלה במדים הכחולים לבנים בתחרות בינלאומית, העפילה לגמר 100 מטר חופשי מהמקום השביעי, תוך שהיא קובעת שיא ישראלי של 52.88 שניות, שיפור של 58 מאיות לשיאה הקודם שנקבע בסוף השנה שעברה.

 

את הזמן המהיר ביותר לגמר מחר, קבעה האלופה האולימפית ההולנדית ראנומי קרומווידיויו עם 51.39 שניות והקדימה את השבדית שרה שוסטרום שסיימה שנייה לאחר 52.01 שניות.

 

הכחול-לבן נראה עליה מצוין. מורז (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
הכחול-לבן נראה עליה מצוין. מורז(צילום: ראובן שוורץ)

 

בחצי הגמר ל-100 מטר גב, שחו שני שחיינים ישראלים. דוד גמבורג שזינק במקצה הראשון סיים לאחר 51.19 שניות וזה העניק לו את המקום התשיעי הכללי, רק מקום אחד מהגמר. גיא ברנע זינק למקצה השני כשהוא במסלול מספר 5, וזמנו 51.27 שניות (מקום 12).

 

הגמר הראשון שהוציא את הערב העמוס לדרך היה ל-200 מטר חופשי, שם ידו של שיאן העולם פול בידרמן הגרמני, הייתה על העליונה, כשנגע בקיר לאחר 1:42.68 דקות. הבלגי פיטר טימרס נתן לבידרמן פייט כשסיים עם מדליית הכסף לאחר 1:42.85 דקות.

 

נצמדה לשיאנית העולם. עמית עברי (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
נצמדה לשיאנית העולם. עמית עברי(צילום: ראובן שוורץ)

 

בגמר הבא ל-200 מטר חזה, גרמני נוסף, מרקו קוך סיפק שיא אליפות חדש ודגדג את שיא העולם, כשנגע בקיר לאחר 2:00.53 דקות. קטינקה הוסו לא נחה על זרי הדפנה וקטפה את מדליית הזהב השנייה שלה עם שיא אליפות חדש במרחק ל-100 מטר גב.

 

כדי שהוסו לא תנוח יותר מידי, היא זינקה למים גם בחצי הגמר ל-100 מטר מעורב, שם גם לקחה חלק עמית עברי. ההונגרייה סיימה עם הזמן המהיר ביותר וקבע שיא אליפות חדש, 57.49

שניות ואילו הישראלית סיימה מיד אחריה עם 59.34 שניות ודורגה במקום השלישי הכללי. מחר היא תנסה להביא מדליה נוספת למשלחת.

 

במשחה המיוחד ל-4X50 מטר מעורב לגברים ונשים, הרביעייה הישראלית (גיא ברנע, יהב שחף, עמית עברי ואנדי מרוז), קבעה 1:40.48 דקות ודורגה במקום השביעי. את הזהב קטפה הרביעייה האיטלקית עם שיא אליפות חדש של 1:38.33 דקות.

 

שיא אליפות נוסף הגיע גם ב-50 מטר פרפר, שם עפה לה שרה שוסטרום השבדית לשיא אליפות חדש – 24.58 שניות והקדימה את הדנית ג'נט אוטססן שדורגה שנייה עם 25.04 שניות. את הזהב במשחה המפרך לנשים ב-800 מטר חופשי לנשים לקחה ז'סמין קרולין הבריטית עם 8:11.01 דקות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים