שתף קטע נבחר

וינשטיין: תיק ריטמן לא בשל להחלטה, יש לבדוק את טענותיו

היועץ המשפטי לממשלה אמר לחוקרי מח"ש כי אי אפשר עדיין לקבל החלטות בתיק ויש להמשיך את החקירה. בישיבה מיוחדת בלשכתו הוא הבהיר כי לא יהיה מנוס מלהאריך את חופשתו של מפקד להב 433

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין אמר לחוקרי מח"ש כי התיק בעניינו של ניצב רוני ריטמן, החשוד בהטרדה מינית של קצינה במשטרה, עדיין לא בשל להחלטה ודרש מהם לבצע השלמות חקירה ולבדוק גם את טענותיו של מפקד להב 433 בדבר רדיפה.

 

בישיבה מיוחדת שהייתה אצל היועץ המשפטי לממשלה הבהיר וינשטיין כי ככל הנראה לא יהיה מנוס מלהאריך את חופשתו של ריטמן בעוד מספר ימים. קצין המשטרה הבכיר אמור היה לשוב מחופשתו ביום שלישי.

 

ריטמן, המיוצג על ידי עורך הדין ירון לונדון ממשרד כהן-סטרשנוב-לונדון, המשיך להכחיש את כל טענות המתלוננת, ואמר כי הוא מוכן לערוך עימות מולה.

ישיבה אצל היועמ"ש. ריטמן (צילום: תומריקו "ידיעות אחרונות") (צילום: תומריקו
ישיבה אצל היועמ"ש. ריטמן(צילום: תומריקו "ידיעות אחרונות")

ביום שלישי דווח בערוץ 10 כי קצינת המשטרה שהתלוננה נגד ניצב ריטמן עברה בהצלחה בדיקת פוליגרף במחלקה לחקירות שוטרים.

 

יום קודם לכן נחשף ב"ידיעות אחרונות" כי בבדיקת פוליגרף שעבר הקצין הבכיר

ביוזמתו הוא נמצא דובר אמת.

 

במקביל, המפכ"ל החדש רב-ניצב רוני אלשיך ביקש השבוע מריטמן להאריך את חופשתו הכפויה שאליה הוצא עם חקירתו באזהרה. ריטמן נענה לבקשתו של אלשיך והחליט להאריך את החופשה בשבוע כדי לאפשר למצות את הבדיקה שמתקיימת בעניינו. הוא אמר לאלשיך כי הוא משוכנע שיתברר שמדובר בעלילת דם ושחפותו תוכח במהרה, ואף ציין כי הוא נחוש לשוב לתפקידו בהקדם.

 

במהלך חקירתו הראשונה של ריטמן בשבוע שעבר הוכנסה לחדר החקירות במח"ש שוטרת שהייתה עדה לטענה להטרדה המיוחסת לו. העימות בין השניים נמשך זמן קצר בלבד, ונטען כי הוא לא היטיב עם גרסתו של הניצב. לאחר מכן ביקש ריטמן שחוקריו יעמתו אותו גם עם הקצינה שהתלוננה נגדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
ניצב ריטמן
צילום: צביקה טישלר
מומלצים