שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  40% מהישראלים מרוצים מאיכות הסביבה בעירם

  מסקר שנערך עבור החברה להגנת הטבע, לקראת כנס ישראל ה-7 לטבע וסביבה, עולה גם כי 86 אחוזים מהישראלים לא לקחו כל חלק בפעילות חברתית אקטיבית למען איכות הסביבה בשלוש השנים האחרונות

  86 אחוזים מהישראלים לא לקחו כל חלק בפעילות חברתית אקטיבית למען איכות הסביבה בשלוש השנים האחרונות, 66 אחוזים סבורים כי התארגנויות של תושבים וארגוני סביבה הם הגורמים להישגים סביבתיים, לעומת 14 אחוז בלבד הסבורים כי ההישג הוא בעקבות פעילות של הרשות המקומית/אזורית, 40 אחוז אמרו כי הם שבעי רצון מתפקודם של מקבלי ההחלטות בעירם, בכל הנוגע לשמירה על איכות הסביבה, לעומת 29 אחוז שהשיבו כי הם אינם שבעי רצון, 44 אחוז ענו כי היו שוקלים להצטרף לפעילות התנדבותית למען הסביבה, אם הייתה כזו במקום מגורם. כך עולה מסקר מיוחד בנושא עמדות הציבור לגבי מאבקים סביבתיים וחברתיים, שבוצע על ידי חברת גיאוקרטוגרפיה, עבור החברה להגנת הטבע.

   

  הפגנה בהרי ירושלים, שארגנה החברה להגנת הטבע (צילום: דב גרינבלט) (צילום: דב גרינבלט)
  הפגנה בהרי ירושלים, שארגנה החברה להגנת הטבע(צילום: דב גרינבלט)

   

  הסקר נערך עבור החברה להגנת הטבע, לקראת כנס ישראל ה-7 לטבע וסביבה, שיתקיים ב-21 בדצמבר בכפר המכביה, ויוקדש השנה לנושא מעורבות ציבורית למען שמירת טבע וסביבה.

   

  בחברה להגנת הטבע מציינים כי מטרת הכנס היא קידום שיח רחב בנושא מעורבות הציבור בשמירה על הטבע והסביבה בישראל, ובמסגרת זו יעסוק הכנס הן בהיבטים התיאורטיים והן בהיבטים המעשיים של כלים לפעולה אזרחית שתקדם את הרחבת מעגלי הפעילות הציבורית למען הטבע והסביבה בישראל. "החברה להגנת הטבע רואה לעצמה זכות וחובה לחזק את הקשר עם הציבור ולפעול להגברת והעמקת מעורבותו בשמירה על הטבע והסביבה בישראל", אומר המנכ"ל משה (קושה) פקמן. "הפוטנציאל הטמון ביכולתו של הציבור להוביל מהלכים ולהשפיע על שמירת הטבע והסביבה הוא רב ואנחנו מאמינים כי השמירה על הטבע והסביבה תתחזק ותשתפר ככל שציבור מעורב ומגוון יותר יהיה מעורב ושותף לפעילות".

   

  את הכנס בהמשך החודש צפוי לפתוח נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בנאום

   מוקלט, השר להגנת הסביבה, אבי גבאי ומנכ"ל החברה להגנת הטבע, קושה פקמן. בכנס ישתתפו ח"כ סתיו שפיר, ח"כ שרן השכל, אנשי אקדמיה, אנשי סביבה, אנשי חינוך, נציגי משרדי ממשלה, אנשי תקשורת ושיווק, מומחים לבעלי חיים, נציגי רשויות, אנשי תכנון ועוד, ויתקיימו בו פאנלים וסדנאות בנושאים הבאים: מערכת החינוך כזירה למעורבות ציבורית, דיאלוג בין ארגונים והתארגנויות סביבתיים למגזר העסקי, קהילה עושה מדע - ניטור אזרחי ועוד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים