שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

השר גבאי בפריז: ישראל תסייע בפיתוח טכנולוגיות

בנאומו בוועידת האקלים בפריז הציג השר להגנת הסביבה את היעדים שהציבה לעצמה ישראל בהפתחת פליטת גזי חממה. הוא גם פירט כיצד הטכנולוגיה הישראלית יכולה לעזור להפוך את העולם לירוק יותר

השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, השתתף בצהריים (יום ב')  בכינוס ראשי המשלחות לוועידת האקלים בפריז. בכינוס השתתפו ראשי מדינות, שרים ונציגים ממשלחות לועידה מהמדינות החברות באמנה.

 

בנאומו אמר השר גבאי: "החלק שלנו בפליטת גזי חממה הוא 0.2% בלבד. לא משמעותי במיוחד. היעד עליו החליטה ממשלת ישראל הוא הפחתה של 24% בפליטת גזי חממה בהתייחס לתרחיש עסקים כרגיל. התוכנית שלנו היא להשיג את היעד על-ידי חמישה צעדים: צמצום צריכת החשמל ב-17%, ייצור חשמל מאנריגה מתחדשת יעמוד על 17% לפחות מסך כל צריכת החשמל (כיום אנחנו עומדים על 2%), צמצום השימוש בפחם, מצום הנסועה הפרטית ב-20%, אימוץ טכנולוגית פורצות דרך שישנו את העולם כפי שאנו מכירים אותו כיום".

 

השר גבאי עם חברי המשלחת הישראלית               (צילום: המשרד להגנת הסביבה) (צילום: המשרד להגנת הסביבה)
השר גבאי עם חברי המשלחת הישראלית (צילום: המשרד להגנת הסביבה)

 

גבאי הסביר כי התחום הטכנולוגי מתפתח בקצב מהיר. "הצטרפתי לפוליטיקה לפני כשנה לאחר ניסיון של 20 שנים בתחום הטלקום", הוא אמר בנאומו בוועידת פריז. "חוויתי את השינוי הדרמטי שהביאה איתה הטכנולוגיה בתחום הטלקום. איש לא יכול היה לחזות את ההתפתחות הטכנולוגית. ראיתי כיצד אסטרטגיות חכמות קורסות תחת טכנולוגיות חדשות ופורצות דרך. לכן אני אופטימי מאוד בנוגע ליכולתנו להשיג את היעדים שאותם הצבנו לעצמו".

 

הוא הדגיש כי ישראל נקראת "אומת הסטארטאפ" ואמר: "יש לנו יותר מ-350 חברות קלינטק ובשנה שעברה דורגנו במקום הראשון מתוך 40 מדינות בפיתוח טכנולוגיות קלינטק".השר גבאי עם ארנולד שוורצנגר (צילום: המשרד להגנת הסביבה) (צילום: המשרד להגנת הסביבה)
השר גבאי עם ארנולד שוורצנגר(צילום: המשרד להגנת הסביבה)

 

השר להגנת הסביבה הוסיף כי פיתוח טכנולוגיות הן התרומה של ישראל והמשימה המרכזית שלה בכל הנוגע לאתגרי האקלים. "אם אתם לא אופיטמים בנוגע ליעדי העולם, עצמו את העיניים ודמיינו כיצד ניראה

 בשנת 2030: רשת החשמל תהיה יעילה הרבה יותר הודות לפיתוחים בתחום הרשת החכמה, רבים מאיתנו ייצרו בעצמם את האנרגיה שאותה יצרכו, כל המפעלים ישתמשו בקונגרציה, חברות הרכב ייצרו יותר מכוניות חשמליות מאשר כלי רכב המונעים על דלק והתחבורה הציבורית תהיה חכמה יותר ויעילה יותר", הציג השר גבאי את חזונו.

 

במהלך הוועידה נפגש השר גבאי עם מושל קליפורניה לשעבר והכוכב ההוליוודי, ארנולד שוורצנגר. השניים החליפו רעיונות להתמודדות עם שינוי האקלים וצמצום הזיהום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: המשרד להגנת הסביבה
השר גבאי בנאומו בפריז
צילום: המשרד להגנת הסביבה
מומלצים