שתף קטע נבחר

חיסל את המחבל: "הדפתי אותו וירינו"

עדיין נשקפת סכנה לחייו של תושב קריית ארבע שנפצע אנוש בפיגוע הדקירה במערת המכפלה. הלל הורוביץ, מראשי היישוב היהודי: "הערבים יודעים שהמחיר שיגבו מהם לא כזה נורא". לוחם מג"ב שחיסל את המחבל: "ידענו שזה עניין של שניות"

 

"הפצוע הוא עובד גינון שלנו במערת המכפלה. לצערנו, במציאות של היום הערבים מרגישים שהם יכולים לפגע. כנראה שהם יודעים שהמחיר שיגבו מהם הוא לא כזה נורא", כך אמר היום (ב') הלל הורוביץ, מראשי היישוב היהודי בחברון, בעקבות פיגוע הדקירה שבו נפצע אחר הצהריים תושב קריית ארבע כבן 40 באורח אנוש ליד מערת המכפלה.

 

לוחמי משמר הגבול שנטרלו את המחבל - סמ"ר א', סמ"ר מ' ורש"ט א' - שיחזרו את רגעי האירוע. "אני והלוחמים שהיו איתי בעמדה שמענו את הצעקות והבנו מייד שמדובר בפיגוע ושיש לנו שניות לעצור את המחבל לפני שאזרחים נוספים יפגעו", סיפר סמ"ר א'. "רצנו לעברו וזיהינו את המחבל כשהוא רוכן מעל המתיישב. הדפתי אותו וביצענו ירי מדויק לעברו עד שנפל ארצה. מה שנותר כעת זה להתפלל ולייחל להחלמתו של הפצוע".

 

שמו של הפצוע עדיין לא הותר לפרסום. "הוא אדם מיוחד, מסור מאוד לעבודה, אצלו זו עבודה של הלב", סיפר הורוביץ. "אנחנו כאן בבית החולים, מתפללים לרפואתו השלמה. הרופאים עושים מאמצים גדולים מאוד. כרגע נמצאים אנשי חינוך עם הילדה שלו בקריית ארבע ומצפים לבשורות טובות.

 

"אני קורא מכאן, מבית החולים, לאנשי הביטחון, לממשלה - אי אפשר להמשיך כבימים האחרונים. המצב לא נעצר ואם הממשלה והצבא לא יגבו מחיר כבד מהשכנים, מהאוכלוסייה, מהשכונה של אותו מחבל, מבחינתנו כאן מהשכונה שלו בחברון, לצערנו הדבר הזה יכול להמשיך".

 

מנהל יחידת הטראומה בשערי צדק, ד"ר עופר מרין, סיפר שהפצוע הגיע במצב אנוש עם דקירות שפגעו בלב, בריאות ובאיברים שונים בבטן. "עדיין נשקפת לו סכנת חיים מיידית", אמר.

 

הסכין ששימש את המחבל ליד מערת המכפלה (צילום: דוברות מג"ב) (צילום: דוברות מג
הסכין ששימש את המחבל ליד מערת המכפלה(צילום: דוברות מג"ב)

 

 

- הורוביץ, אתם חוששים כשאתם הולכים ליד התחנה שסמוכה למערה?

"אנחנו חיים בחברון. ילדים יוצאים לבית הספר כל בוקר, חוזרים מבית הספר, אנשים יוצאים לעבודה, אנשים באים למערת המכפלה, באים להתפלל שחרית, מנחה וערבית.

זה ציר החיים שלנו. מאז הסכמי חברון בעצם אנחנו נמצאים בציר חיים מאוד קצר וגם בו מנסים לפגוע בנו.

 

"אבל אנחנו ממשיכים לחיות וממשיכים להגיע למערת המכפלה, ממשיכים לנסוע לעבודה כל יום, לנסוע לבתי הספר. יש לנו דרישה מאוד ברורה ממערכת הביטחון: לדאוג שמחבלים לא יעזו לנסות לפגע ביהודים. זאת דרישה מאוד ברורה וטבעית ופשוטה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
פינוי פצוע הדקירה, אחר הצהריים בחברון
צילום: רויטרס
מומלצים