שתף קטע נבחר

לקראת אישום: בכירים בעיריית אשדוד קיבלו שוחד תמורת קידום בנייה

מיליוני שקלים תמורת קידום פרויקטים: מ"מ מקום ראש העיר עמרם כנפו, שני חברי מועצה לשעבר ושורת יזמים וקבלנים קיבלו הודעה מהפרקליטות על האישומים הצפויים. הסיבה: קידמו פרויקטים של נדל"ן בוועדות התכנון והבנייה

 

עמרם כנפו (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
עמרם כנפו(צילום: אבי רוקח)

הפרקליטות תגיש כתבי אישום בכפוף לשימועים נגד בכירים בעיריית אשדוד ושורת יזמים וקבלנים בשל מעורבות לכאורה בפרשות שוחד של מיליוני שקלים: על פי החשד, ממלא מקום ראש העיר עמרם כנפו, וחבר המועצה לשעבר יצחק דרי, הקימו כל אחד עסק לייעוץ ליזמים בתחום הנדל"ן, וקיבלו מהיזמים ומהקבלנים כסף בתמורה לקידום פרויקטים בוועדות התכנון והבנייה. חבר מועצה לשעבר נוסף, שלמה אלבז, חשוד אף הוא כי קיבל שוחד מיזמים שונים.

 

הפרקליטות הודיעה היום (ג') לכנפו, דרי ואלבז על הכוונה להעמידם לדין בכפוף לשימוע בעבירות שונות, כל אחד לפי חלקו, ובנוסף, נשלחו מכתבי שימוע ל-10 קבלנים ויזמים החשודים בעבירות של מתן שוחד ועוד. ההחלטה בעניין חברי המועצה התקבלה על דעתו של המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד אלי אברבנאל.

 

פרשת השחיתות בעיריית אשדוד נחקרה על ידי יאח"ה ויחידת יהלו"ם ברשות המסים, בליווי פרקליטות מחוז דרום.

 

דרי חשוד בקבלת שוחד בסכום כולל של כ-3.8 מיליון שקל. כנפו קיבל לידיו, על פי החשד, שוחד בסכום כולל של כ-320 אלף שקל וכן אופציה לרכישת מגרש. אלבז קיבל על פי החשד הלוואה וערבות להלוואה בהיקף של כ-150 אלף שקל, וכן ביקש שוחד מהקבלנים בסך 100 אלף דולר.

 

השלושה חשודים בעבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, הפרת חובת גילוי בפני ועדת התכנון והלבנת הון.

 

בטרם יוחלט אם להגיש כתבי אישום הוזמנו החשודים להשמיע את טענותיהם בהליך שימוע, ככל שיחפצו בכך, שיתקיים בפני עו"ד שלום שיפר, ראש צוות כלכלי בפרקליטות מחוז דרום, ובהנחייתו של פרקליט המחוז, עו"ד אלון אלטמן.

 

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה כי "קיבלנו בצער את הודעת הפרקליטות על הכוונה להגיש כתבי אישום, בכפוף לשימוע, נגד ממלא מקום ראש העיר הרב עמרם כנפו וחברי מועצת העיר לשעבר שלמה אלבז ויצחק דרי. עיריית אשדוד פועלת בשקיפות ולפי אמות מידה מחמירות, ואנו ממשיכים לבטוח במערכות החוק והמשפט של מדינת ישראל העושים מלאכתם נאמנה, כך שגם בהמשך ייעשה הדין והצדק עם הנאשמים, בהתאם למכלול הראיות אל מול טענות ההגנה שיוצגו בפניהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים