שתף קטע נבחר

חשד: ארבו ותקפו וטרינר שהיה מעורב בניסויים בבע"ח

הקורבן, עובד מוסד אקדמי בכיר, הוא אחראי על הפן האתי בניסויים בחיות. אלמונים הזמינו אותו לטפל בלילה בחיה פצועה באזור בית שמש. הוא הוכה קשות ואושפז בביה"ח. כמה חשודים נעצרו, אחד ניסה להימלט לחו"ל

 

אחד החשודים ופרקליטו דוד ברהום, הבוקר בביהמ"ש (צילום: אוהד צוינגנברג) (צילום: אוהד צוינגנברג)
אחד החשודים ופרקליטו דוד ברהום, הבוקר בביהמ"ש(צילום: אוהד צוינגנברג)

וטרינר ממוסד אקדמי בכיר הותקף לפני כשבועיים באלימות ואושפז בבית חולים, ככל הנראה על רקע עיסוקו בניסויים בבעלי חיים. כך הותר היום (ד') לפרסום. בעקבות זאת נעצרו כמה חשודים, ומהחקירה עלה חשד שהתקיפה הוזמנה על ידי גורם הפעיל לזכויות בעלי חיים.

 

קורבן התקיפה, שאושפז בבית החולים הדסה עין כרם, עובד במקביל במסגרת העוסקת בניסויים בבעלי חיים ומשמש אחראי אתי שתפקידו צמצום הפגיעה בחיות. כמו כן הוא בעל מרפאה פרטית ביישוב באזור ירושלים.

 

על פי החשד, הווטרינר קיבל שיחת טלפון בלילה שבין 23 ל-24 בנובמבר, והתבקש להגיע למקום מסוים באזור בית שמש לצורך טיפול בחיה פצועה. הוא נפל קורבן למארב והוכה קשות על ידי אלמונים. במכונית השייכת לאחד החשודים נמצא טלפון שממנו התבצעה השיחה לווטרינר. בתחילה הוצא צו איסור פרסום בנוגע לפרשה, אך בהמשך הותרו הפרטים לפרסום.

  

בדיון הבוקר בבית המשפט ביקשה המשטרה להאריך את מעצר החשודים בשישה ימים. במהלך החקירה נעצרו מעורבים נוספים בתקיפה – אחד מהם בנתב"ג, ככל הנראה בזמן ניסיונו להימלט לחו"ל.

הארכת המעצר, הבוקר (צילום: אוהד צוינגנברג) (צילום: אוהד צוינגנברג)
הארכת המעצר, הבוקר(צילום: אוהד צוינגנברג)

פרקליטו של אחד החשודים, עו"ד דוד ברהום, טוען שמרשו מכחיש קשר לפרשה. לדבריו, באותו לילה הוא הגיע לחשוד אחר על מנת לרכוש סמים. בדיון ציין עו"ד ברהום שמרשו אמר בחקירה שראה את העצורים האחרים רוכשים אביזרים לצורך התקיפה, ונציג המשטרה אישר זאת.

כמו כן סיפר עו"ד ברהום כי מרשו הוביל את חוקרי ימ"ר ירושלים לשפך נחל שורק, שם נמצאו כפפות ובגדים שהשליכו התוקפים באותו הלילה. הוא הוסיף שאחד החשודים קיבל כסף עבור התקיפה, ובביתו אכן נמצא סכום כסף גדול. 

 

המשטרה טענה שהתקיפה קשורה לעצם עבודתו של הקורבן כאחראי על ניסויים בבעלי חיים, אולם במקום עבודתו מדגישים כי הוא כלל לא עסק בניסויים כאלה. 

 

חוקרים ותלמידים ששמעו על המקרה הוכו בהלם. "אין שום קשר בין המעשה הזה לשמירה על זכויות בעלי חיים", אמרו.

 

בהכנת הידיעה השתתף ארז ארליכמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צוינגנברג
אחד החשודים בבית המשפט, הבוקר
צילום: אוהד צוינגנברג
מומלצים