שתף קטע נבחר

נתניהו: מתנגד לדברי טראמפ אבל אפגש איתו

לשכת ראש הממשלה פרסמה התנגדות עזה לדבריו של דונלד טראמפ נגד מוסלמים. עם זאת, בכוונת נתניהו להיפגש עם טראמפ בכל זאת: "זו מדיניות אחידה להסכים לבקשות לפגישה עם מועמדים לנשיאות ארה"ב

לא מתכוון לבטל את הפגישה: ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי הוא מתכוון להיפגש למרות הביקורת עם המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ למרות הדברים שהשמיע טראמפ נגד מוסלמים בארה"ב.

 

"ראש הממשלה דוחה את דבריו האחרונים של דונלד טראמפ ביחס למוסלמים. עם זאת, ראש הממשלה קבע קודם לכן מדיניות אחידה להסכים לבקשות לפגישה עם כל המועמדים לנשיאות ארה"ב משתי המפלגות שבאים לישראל", נמסר מלשכת נתניהו.

 

נתניהו וטראמפ. הפגישה תתקיים כמתוכנן (צילום: AP, גדעון גדעון לע"מ) (צילום: AP, גדעון גדעון לע
נתניהו וטראמפ. הפגישה תתקיים כמתוכנן(צילום: AP, גדעון גדעון לע"מ)
 

"מדינת ישראל מכבדת את כל הדתות ושומרת בקפדנות על הזכויות של כל אזרחיה", אמרו בלשכת ראש הממשלה. "בה בעת, ישראל נאבקת באיסלאם הקיצוני שתוקף מוסלמים, נוצרים ויהודים כאחד ומאיים על העולם כולו.

 

"עם זאת", הדגישו בלשכת נתניהו, "מדיניות זו אינה משקפת תמיכה במועמדים או בעמדותיהם, אלא מבטאת את החשיבות שראש הממשלה מייחס לברית האיתנה בין ישראל לארה"ב".

 

דבריו של טראמפ עוררו סערה. חברי כנסת מישראל דרשו מנתניהו לבטל את הפגישה עד שטראמפ יחזור בו מדבריו. ח"כ מיכל רוזין (מרצ), חברה בוועדת חוץ וביטחון, החתימה 37 חברי כנסת על מכתב בהול לראש הממשלה בדרישה לגנות בפומבי את דבריו של טראמפ ולבטל את הפגישה: "בעוד שברחבי העולם מנהיגים מגנים את דבריו הגזעניים והמקוממים של המועמד הרפובליקני לנשיאות, נתניהו מעניק לו חיבוק חם", אמרה רוזין. "פגישתם בסוף החודש נותנת גיבוי לאמירותיו הגזעניות". 

 

מהקואליציה חתמו על המכתב: יעקב מרגי ורועי פולקמן. באופוזיציה חתמו: מיכל רוזין, זהבה גלאון, אילן גילאון, עמיר פרץ, אחמד טיבי, סתיו שפיר, נחמן שי, איתן כבל, יוסי יונה, מיכל בירן, עליזה לביא, מיקי לוי, תמר זנדברג, עיסאווי פריג', מיקי רוזנטל, עבד אל חכים חאג' יחיא, יואל חסון, איתן ברושי,טלב אבו עראר, יעל גרמן, זוהיר בהלול, חנין זועבי, מסעוד גנאים, קסניה סבטלובה, עבדאללה אבו מערוף, יוסף ג'בארין, אוסאמה סעדי, איציק שמולי, מרב מיכאלי, קארין אלהרר, דב חנין, עאידה תומא-סלימאן, חיים ילין, יעקב פרי. 

 

טראמפ האשים בין היתר שלחלק גדול מהאוכלוסייה המוסלמית בעולם "יש שנאה גדולה כלפי האמריקנים", וכי הדבר עולה בסקרים שפורסמו לאחרונה. הוא טען שמבלי לבחון את הסקרים השונים, ברור לכולם שהשנאה אינה ניתנת להבנה. "נצטרך לקבוע מאיפה השנאה הזו מגיעה ומדוע", אמר. "עד שנוכל לקבוע ולהבין את הבעיה הזו ואת האיום המסוכן שהיא גורמת, המדינה שלנו אינה יכולה להיות קורבן של התקפות איומות של אנשים המאמינים רק בג'יהאד כשאין להם סיבה או כבוד לחיי אדם".

 

טראמפ קרא למנוע את כניסתם למדינה של מהגרים ותיירים מוסלמים "באופן מוחלט, עד שהנבחרים בארצנו יבינו מה קורה". כמה מיריביו הרפובליקנים למרוץ מיהרו לצאת נגד דבריו הקשים, ומהבית הלבן נמסרה תוך זמן קצר הודעת גינוי חריפה: "דבריו של טראמפ

נוגדים את ערכינו כאמריקנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP, גדעון גדעון לע"מ
נתניהו וטראמפ
צילום: AP, גדעון גדעון לע"מ
מומלצים