שתף קטע נבחר

בעלי "אבו גוש": אשתי הושפלה בנתב"ג

ג'אוודאת איברהים, בעלי המסעדה המיתולוגית, טוען כי אשתו נדרשה להתפשט בבידוק ואף נאמר לה ש'ערבים לא טסים באל על'. רשות שדות התעופה: "בודקים את כל הנוסעים באופן שוויוני

"התייחסו לאשתי כמו למחבלת". כך טוען ג'אוודאת איברהים, בעלי "מסעדת אבו גוש" המיתולוגית שהיא סמל של דו קיום, על היחס שלו זכתה אשתו בבידוק הביטחוני בנמל התעופה בן גוריון.

 

טניהלאק איברהים, תאילנדית שהתאסלמה, עברה בבידוק הביטחוני לטיסת אל-על לבנגקוק במוצאי שבת האחרונה. בעלי המסעדה ושניים מילדיו ליוו את טניהלאק, שנסעה לבקר את משפחתה בתאילנד. לטענתו, במהלך הבידוק הביטחוני הרגישו שמשהו לא בסדר.

איברהים בנסיעה קודמת בנתב"ג. הפעם היא הושפלה לטענת בעלה ()
איברהים בנסיעה קודמת בנתב"ג. הפעם היא הושפלה לטענת בעלה

תושבי אבו גוש נאמנים למדינה. איברהים ורעייתו ()
תושבי אבו גוש נאמנים למדינה. איברהים ורעייתו
"הבודק הלך לאחראי ואחר כך חזר וביקש לקחת את המזוודות לשיקוף. אמרנו אין שום בעיה. אתם צריכים לעשות את העבודה שלכם. הוא ראה בדרכון שאנחנו מנווה אילן ושאל איפה זה. אמרנו לו שזה ליד אבו גוש אז הוא אמר שהוא לא יודע איפה זה אבו גוש. אחר כך הבודק השמיע אמירה גזענית, שהוא לא מבין למה אנחנו טסים באל על כי היא לא מיועדת לנוסעים ערבים או מוסלמים וכדאי לנו לטוס בחברות אחרות", טוען איברהים.

איברהים וטניהלאק עם צוות המסעדה המיתולוגית ()
איברהים וטניהלאק עם צוות המסעדה המיתולוגית

לדבריו, אחר כך הפריד הבודק בינו לבין אשתו, שנלקחה לבדיקה גופנית. "אמרו לה להתפשט ולהוריד את החזייה. היא רצתה להתקשר אלינו, אבל אסרו עליה לחייג בטלפון הסלולרי. אחרי הבדיקה ליווה אותה איש ביטחון ולא אפשר לה להסתובב בתוך שדה התעופה. הוא הכניס אותה עד המטוס והושיב אותה בסוף המטוס אף שהיה לה מושב אחר שהיא הזמינה מראש בקדמת המטוס. כל הטיסה היא בכתה", סיפר איברהים.

 

ג'אוודאת הגיש תלונה רשמית על מה שהוא מגדיר "השפלה" שאשתו חוותה, ופנה במכתב ליו"ר ועדת חוץ וביטחון בכנסת צחי הנגבי. "תושבי אבו גוש נאמנים למדינה", כתב איברהים. "אני חייב להגיד שבנמל התעופה בן גוריון התייחסו במלוא הרצינות לתלונה שלי ועשו תחקיר מעמיק. התקשרו אליי האחראים על הביטחון והתנצלו".

 

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "השקענו מיליונים בהפעלת מערכות טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם לבידוק הנוסעים וכבודת הנוסעים באופן טכנולוגי שוויוני ללא הבדל דת, גזע או מין. אנו מצרים על תחושות הנוסעת בגין הבדיקה הביטחונית, אך על פי הנהלים, פריטים שמתריעים במהלך הבידוק נדרשים לבדיקה נוספת על מנת לוודא ולהבטיח שלא נשקפת כל סכנה לביטחון הנוסעים והטיסה כמקובל בכל העולם. יצוין כי בשום שלב לא צוינה בפני הנוסעת כל אמירה פוגענית. הרשות בודקת את כל הנוסעים בכל חברות התעופה באופן שוויוני".

 

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים