שתף קטע נבחר

אזהרה לישראלים בגלל דאעש: "תיזהרו בחו"ל"

המטה ללוחמה בטרור פרסם "מסר לציבור" בעקבות הפיגועים בפריז לקראת תקופת חג המולד וחגיגות השנה החדשה. המטה קורא לשמור על ערנות בחו"ל. בין המקומות המסוכנים: אצטדיונים, קניונים ושדות תעופה

המטה ללוחמה בטרור שבמשרד ראש הממשלה פרסם בסוף השבוע "מסר לציבור" בעקבות מתקפת הטרור של דאעש ובו קרא לישראלים להגביר את ערנותם במהלך השהייה בחו"ל, בדגש על תקופת החגים ועל מוקדים אזרחיים הומי אדם, כגון מוקדי תיירות, אצטדיוני ספורט, אתרי תרבות, מרכזי קניות ובילוי, בתי מלון, שדות תעופה ויעדי תחבורה ציבורית.

 

לקריאת ההודעה באתר המטה ללוחמה בטרור - הקליקו

 

המסר פורסם קצת פחות מחודש לאחר סדרת הפיגועים של דאעש בפריז וקצת פחות משבועיים לאחר הטבח בקליפורניה שגם הוא מיוחס לדאעש. המסר פורסם באתר האינטרנט של המטה כמסר כללי לאוכלוסייה ולא כאזהרת מסע חדשה.

 

שוטרים מאבטחים בפריז לאחר מתקפת הטרור (צילום: AP) (צילום: AP)
שוטרים מאבטחים בפריז לאחר מתקפת הטרור(צילום: AP)

המטה ללוחמה בטרור גם לא מצא לנכון להפיץ את המסר הזה בעמוד הפייסבוק שלו וגם לא כהודעה לעיתונות, כנהוג במקרים כאלה, מטעם משרד ראש הממשלה. גם משרד החוץ לא "שרשר" את המסר ברשימת האזהרות שלו לציבור.

 

המסר הכללי נוגע לכל העולם ואינו ממוקד לאזור מסוים או למדינה כלשהי. אין מדובר גם באיום קונקרטי, אלא באזהרה כללית ולכן בהודעה נאמר במפורש ש"לא פורסמו אזהרות מסע חדשות". יצוין כי לאחר הפיגועים בפריז פנו עיתונאים למטה ללוחמה בטרור וביקשו לשאול מדוע אינם מפרסמים אזהרה שנוגעת לפריז או לאירופה.

 

וכך נכתב במסר של המטה ללוחמה בטרור לציבור: "במהלך חודשים נובמבר ותחילת דצמבר ניכרת עלייה ברף התעוזה (מאפייני הפיגועים והיקפם) של פיגועי הטרור ברחבי העולם מצד ארגוני הג'יהאד העולמי, ובמוקד דאעש. בד בבד נמשכות ההצהרות הפומביות מצד הארגון כי בכוונתו להמשיך ולפגע במדינות המשתתפות בלחימה נגדו בעיראק ובסוריה. נוכח האמור לעיל, ועל אף היעדר מידע קונקרטי בדבר כוונות פיגוע, מבקש המטה ללוחמה בטרור לחדד את תשומת לב הציבור בדבר הצורך בגילוי ערנות מוגברת במהלך השהייה בחו"ל.

 

"זאת בדגש על תקופת החגים הקרובה, ועל מוקדים אזרחיים הומי אדם, דוגמת אלו שהיוו לאחרונה יעדי פיגוע, בכלל זה: מוקדי תיירות, אצטדיוני ספורט, אתרי תרבות, מרכזי קניות ובילוי, בתי מלון, שדות תעופה ויעדי תחבורה ציבורית. המטה שב וממליץ להישמע לאזהרות המסע אשר בתוקף, להיות קשובים לעדכונים בתקשורת המקומית במדינה שבה מבקרים ולהישמע להנחיות גורמי הביטחון במקום. יודגש כי מעבר לאמור, אין מידע נוסף, לפיכך לא פורסמו אזהרות מסע חדשות".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים