שתף קטע נבחר

ח"כיות ממרצ ליועמ"ש: לחקור את השר שלום

חברות הכנסת גלאון, רוזין וזנדברג פנו ליהודה וינשטיין שיורה לחקור את שר הפנים לאור טענות שהטריד מינית עובדות הכפופות לו: "נבחר ציבור חייב לתת דין וחשבון". מקורבי שלום: מחזור של סיפורים שנבדקו ונסגרו ע"י גורמי אכיפת החוק

חברות הכנסת ממרצ פנו הבוקר (ד') ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בבקשה להורות למשטרה לזמן לחקירה את שר הפנים סילבן שלום לאור הטענות שהטריד מינית עובדות הכפופות לו.

 

בפנייה שכתבו יו"ר מרצ זהבה גלאון, ח"כ מיכל רוזין וח"כ תמר זנדברג נכתב: "נבחר ציבור אינו יכול להתבצר בשתיקה או להסתפק בהכחשה סתמית בתקשורת וחייב מוסרית במתן דין וחשבון ובמסירת גרסתו ותגובתו להאשמות במשטרה".

 

עוד כתבו חברות הכנסת כי "מהפרסומים בתקשורת עולה תמונה מדאיגה וחמורה של הטרדות חוזרות ונשנות הכוללות כפייה פיזית של מגע מיני וניצול חמור של מרות הנמשכות לאורך זמן, ושמדובר ביותר מנפגעת אחת".

 

לטענתן, "על פי החוק חקירה כזו מתחייבת גם בהיעדר תלונה, וזאת כשעולה חשד לביצוע עבירה, קל וחומר כשמדובר בשר בממשלה".

 

לסיום מציינות חברות הכנסת: "מציאות שבה קורבנות עבירה חשופות לעתים קרובות מדי להאשמות והשפלות פומביות, לשקרים המופצים עליהן ולהאשמתן באירועים הפוגעניים כלפיהן, מחייבת את הרשויות להגן עליהן ביתר שאת".

 

במאי 2014 הודיע וינשטיין על סגירת התיק נגד שלום בעקבות תלונה של פקידה שעבדה תחתיו על כך שהשר הטריד אותה מינית לפני 15 שנה. חוות דעת של הפרקליטות הייתה גם כן לסגור את התיק. על סיפורה חלה התיישנות, אך אנשי היחידה הארצית לחקירות הונאה קיבלו מידע שלפיו יש לכאורה נשים נוספות שאולי הוטרדו מינית על ידו.

 

עם זאת, הפרשה נסגרה והיועץ וינשטיין הבהיר כי פרקליטות המדינה הניחה בפניו חוות דעת - העולה בקנה אחד עם המלצת משטרת ישראל - ולפיה, "בנסיבות אלה, נוכח מאמצי הבדיקה שנעשו וחוסר היכולת המעשית להביא לקידומה, הבדיקה מוצתה".

 

בסביבתו של השר שלום מסרו בתגובה: "מדובר במחזור של סיפורים שנבדקו ונסגרו על-ידי היועמ"ש, המדינה והמשטרה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
סילבן שלום
צילום: עידו ארז
מומלצים