שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המנצח קורט מאזור הלך לעולמו

  קורט מאזור, מגדולי המנצחים בעולם, הלך לעולמו בגיל 88. בין היתר שימש כמנהל מוזיקלי של התזמורת הפילהרמונית של ניו יורק ושל התזמורת הלאומית של צרפת, וניצח על הפילהרמונית הישראלית. "הוא ראוי לכל רקוויאם שנכתב אי פעם", אמר עליו השחקן איתי טיראן

  המנצח הגרמני קורט מאזור הלך לעולמו היום (שבת) בגיל 88. מאזור, אחד המנצחים המבוקשים ביותר בעולם, הופיע בין היתר גם עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית. "מעבר להיותו מנצח דגול, הוא היה הומניסט גדול. מוזיקה עבורו היתה ביטוי לנעלה שברוח האדם ושגרירה של שלום ואחווה", אמר עליו השחקן איתי טיראן.

   

  טיראן, ששיתף פעולה עם מאזור בהפקה מיוחדת של הפילהרמונית הישראלית ליצירה "חלום ליל קיץ" של מנדלסון, והוזמן על ידו לסדרת הופעות בפריז, אמר כי "עולם המוזיקה איבד את אחד הענקים הגדולים שידע במאה השנים האחרונות. קורט היה איש שיחה מרתק עם כריזמה של מלך וסקרנות של ילד. את השעות שבילינו יחד אני נוצר. למדתי בהן לא רק על מוזיקה, גם על משחק. הוא ראוי לכל רקוויאם שנכתב אי פעם".

   

  קורט מאזור בלייפציג

   

  קורט מאזור נולד בשלזיה ב-1927 ולמד בקונסטרבטוריון ע"ש מנדלסון בלייפציג. הוא הופיע לראשונה בבית האופרה של הלה ב-1949 ולימים היה מנצח ראשי של בתי האופרה בארפורט ובלייפציג, וכמו כן של התזמורת הפילהרמונית של דרזדן. כמנהל מוזיקלי ומנצח ראשי גם יחד כיהן, בין היתר, במקלנבורג, באופרה הקומית של ברלין ובתזמורת הפילהרמונית של דרזדן.

   

  בשנים 2002-1991 שימש כמנהל המוזיקלי של התזמורת הפילהרמונית של ניו יורק, ובשנת 2002 מונה למנהל המוזיקלי של התזמורת הלאומית של צרפת. בנוסף, בשנים 2007-2000 הוא היה מנצחה הראשי של התזמורת הפילהרמונית של לונדון. מאזור ביקר בישראל וניצח על התזמורת הפילהרמונית הישראלית בארץ ובסיורים בינלאומיים.

   

  מאזור זכה בפרסים ובאותות-כבוד רבים, לרבות צלב עם כוכב של מסדר ההצטיינות של גרמניה, תואר אביר לגיון הכבוד הצרפתי, תואר שגריר התרבות של העיר ניו יורק ופרס פורטוונגלר. "אני לא רוצה להיקרא פלא", אמר בעבר לטיימס, "המוזיקה היא הפלא".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: EPA
  קורט מאזור. "המוזיקה היא הפלא"
  צילום: EPA
  לאתר ההטבות
  מומלצים