שתף קטע נבחר

נתניהו מתכוון להקדים את הפריימריז על ראשות הליכוד

ראש הממשלה מתכוון לקיים את הפריימריז לראשות הליכוד בעוד חודשיים. השר ישראל כץ מתנגד נחרצות והשר לשעבר גדעון סער צייץ: "מתקשה להאמין שבאמצע גל הטרור, ראש הממשלה עוסק בפוליטיקה קטנה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון להקדים את הבחירות לראשות הליכוד ולקיימן בעוד כחודשיים. מלשכתו נמסר באופן רשמי כי הוא "בוחן את המהלך", אך בכירים בליכוד שאיתם נועץ נתניהו אישרו כי הוא מתכוון לבצע את המהלך.

 

יו"ר מזכירות הליכוד, השר ישראל כץ, מביע התנגדות חריפה, והשר לשעבר גדעון סער עקץ את נתניהו בטוויטר וכתב: "מתקשה להאמין שבאמצע גל הטרור וביום שבו הוא מכה ברעננה - ראש הממשלה עוסק בפוליטיקה קטנה".  

העקיצה של סער, הערב בטוויטר (צילום: מתוך טוויטר) (צילום: מתוך טוויטר)
העקיצה של סער, הערב בטוויטר(צילום: מתוך טוויטר)

 

השר ישראל כץ אמר: "בניגוד לשמועות, הבחירות לראשות הליכוד לא יוקדמו ויתקיימו בהתאם לחוקת הליכוד, כחצי שנה לפני הבחירות הבאות". לדבריו, "ממשלת הליכוד, בראשות בנימין נתניהו, מצויה בעיצומה של מערכה מול הטרור האיסלאמי ומתמודדת מול אתגרים ביטחוניים, מדיניים וכלכליים מורכבים, ובוודאי שאין זה הזמן למהלכים פוליטיים שעלולים להקשות ולהוביל לערעור היציבות הפוליטית בישראל".

 

לעת עתה לא נקבע תאריך מדויק לבחירות המקדימות. בסביבת נתניהו אומרים כי לאחר העברת התקציב, נתניהו מעוניין לייצב את המפלגה. בכירים בליכוד מעריכים כי נתניהו ינסה לבצע הצבעה להקדמת הפריימריז ביום ההצבעה על בחירת יו"ר המרכז בעוד כמה ימים. כך יבטיח לעצמו הצבעה נוחה יותר מאשר אם יפסיד אחר כך את ראשות המרכז לשר חיים כץ. 

מקדים. נתניהו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מקדים. נתניהו(צילום: רויטרס)

ברקע הדברים יתקיימו בקרוב בחירות לראשות מרכז הליכוד. השר כץ והשר לשעבר סער תומכים - באופן נדיר למדי - במועמד זהה: השר חיים כץ, שמתמודד מול חברי הכנסת צחי הנגבי ודודי אמסלם.

 

הנגבי, שמזוהה עם נתניהו, כתב הערב בפייסבוק על החלטת נתניהו להקדים את הפריימריז: "ברצוני להביע תמיכה חד-משמעית ברעיון זה. כל מהלך שיוסיף יציבות לליכוד יחזק את סיכויינו לשמור על אמון הציבור. תומכי הליכוד, כמיליון בוחרים שהעניקו לנו 30 מנדטים בבחירות האחרונות, מעוניינים שנסיים מוקדם ככל הניתן את ההיערכות הפנימית, על מנת שנוכל למקד את כל מאמצינו בהובלת המדינה. אני מקווה להיבחר בעוד עשרה ימים לתפקיד יו"ר מרכז הליכוד, ולקדם לאחר מכן את היוזמה לקביעת מועד מוקדם ומוסכם לבחירת יושב ראש הליכוד ומועמדנו לראשות הממשלה בבחירות הבאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח, לע"מ
בנימין נתניהו
צילום: חיים צח, לע"מ
מומלצים