שתף קטע נבחר

שיבושים באל על: טייסים מסרבים לטוס

כמה טייסים הודיעו שהם לא יכולים לטוס ובכך גרמו לביטול של שלוש טיסות. ההנהלה: "קוראים לטייסים להתייצב ולמנוע פגיעה בנוסעים"

כמה טייסים בחברת אל על הודיעו אמש (יום א') כי לא יתייצבו לעבודה, זאת בעקבות מחלוקת מול ההנהלה. בשל העיצומים בוטלו טיסות הלוך חזור לניו יורק ולבריסל שהיו אמרות להמריא אמש. ביום חמישי בוטלה טיסה לבייג'ין ונוסעים בטיסה לברצלונה הועברו אמש לטיסה אחרת.

הודעה שקיבלו הנוסעים (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
הודעה שקיבלו הנוסעים(צילום: איתי בלומנטל)
 

מאל על נמסר בתגובה כי "למרות הסכם העבודה שנחתם עם העובדים, לרבות עם הטייסים, הטייסים נוקטים עיצומים ולא נענים למשימות שהחברה מציבה אותם אליהן, בניגוד לנהוג. כתוצאה מכך נגרמים שיבושים בטיסות. הנהלת החברה עשתה את כל המאמצים על מנת למנוע פגיעה בציבור הנוסעים, אולם היום נאלצה לבצע שינויים בטיסות לברצלונה, לניו יורק ולבריסל בשל חוסר היענות של הטייסים להתייצב לעבודתם כפי שהוחלט. החברה מתנצלת על הפגיעה בנוסעים ופועלת למצוא להם פתרונות. החברה קוראת לטייסים להתייצב לטיסות ולמנוע פגיעה בנוסעים".

 

גורם בהנהלת אל על אמר כי "לאחר שבפעם שעברה הטייסים טענו שהם חולים ולא התייצבו לעבודה, בגל השיבושים הנוכחי הטייסים אמרו שהם לא יכולים לטוס, והצוות אמר שהוא לא יכול להישאר בחו"ל עם השהייה, אז ההנהלה נאלצת להוציא שני צוותים, אחד להלוך ואחד לחזור".

 

הוצאת שני צוותים עולה לאל על כסף רב, מכיוון ששני המקומות המאוישים על ידי הטייסים שלא מטיסים את המטוס נמצאים בביזנס. "אי-אפשר להוציא שני צוותים בכל טיסה", אמר הגורם, וציין כי בחברה שוקלים לפנות לבית הדין לעבודה.

 

ועד הטייסים באל על מסר בתגובה: "זו חוצפה ועזות מצח מצד הנהלת אל על להאשים את טייסיה בעיצומים ושיבושי טיסות בשעה שטייס ממוצע באל על עובד כבר יותר משנה ב-150% משרה ואף למעלה מכך. כל טייסי אל על מתגייסים ומתייצבים, כמו תמיד, לטיסות הקבועות להם בלוח הטיסות ומבצעים גם טיסות רבות נוספות. העובדה שההנהלה החליטה לחכור מטוסים זרים על חשבון הטייסים והנוסעים מעיקה כבר חודש שלם על הנוסעים ועובדי החברה. ההחלטה בשבוע שעבר להוסיף מטוס חכור נוסף ולפגוע עוד יותר בטייסים ובנוסעים הביאה למשבר הקיים, שבו אל על לא הצליחה היום לאייש מספר קטן של טיסות.

 

"אנו דורשים מהנהלת אל על למצוא פתרון מיידי. ברור שסיום החכירות ייטיב עם הנוסעים ויאפשר לאייש את כל הטיסות, גם אם נצטרך לוותר על מנוחתנו. אנו נמשיך לטוס ככל יכולתנו תוך שמירת חוקי המנוחה והקפדה על עבודה עברית מקצועית ובטוחה. כבר מהבוקר ברור שהפסקת הפעלת מטוסים חכורים תביא לסיום המשבר ולסיום הפגיעה בלקוחות. חבל שהנהלת החברה מתעקשת בשלב זה להשיג חסכון כספי תוך המשך פגיעה בטייסים ובנוסעים במקום לסיים את המשבר מייד. ליבנו עם הנוסעים שנפגעו בשל מדיניות הנהלת אל על".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים