שתף קטע נבחר

חנין זועבי נאלצה להתנצל: "זה לא הסגנון שלי"

כתב אישום יוגש נגד חברת הכנסת שקראה קריאות גנאי נגד שוטרים ערבים בבית המשפט בנצרת. המדינה תדרוש חצי שנת מאסר על תנאי, וכחלק מהסדר הטיעון נאלצה זועבי להתנצל: "התבטאויות לא נאותות הן אינן דרכי"

כתב אישום, לצד התנצלות: היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיע היום (ב') ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, כי הוא צפוי להגיש כתב אישום נגד ח"כ חנין זועבי (הרשימה המשותפת), בהתאם להסדר טיעון שנחתם בין הצדדים. בכתב האישום מיוחסת לח"כ זועבי עבירה של העלבת עובדי ציבור - שוטרים ערבים בבית המשפט בנצרת.

 

על פי הסדר הטיעון, זועבי תודיע כי היא מוותרת על כל טענה לחסינות או כל טענה אחרת נגד הגשת כתב האישום לפי חוק חסינות חברי הכנסת, ולאחר הגשת כתב האישום תודה במיוחס לה ותורשע. על פי ההסדר, המדינה תדרוש מאסר על תנאי של חצי שנה, לתקופה של שלוש שנים.

ח"כ זועבי (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
ח"כ זועבי(צילום: מוחמד שינאווי)

במסגרת ההסדר גם חתמה ח"כ זועבי על מכתב התנצלות. "ההתבטאויות שלי היו על רקע המעצרים הקשים ונאמרו מתוך סערת רגשות בלבד", כתבה זועבי במכתב ההתנצלות. "הן אינן מייצגות את הסגגנון שלי או דרכי ולא התכוונתי לפגוע באדם כלשהו. אני מצטערת על אמירת הדברים ומתנצלת בפני כל מי שנפגע. אירוע זה הוא מבחינתי חריג כי התבטאויות לא נאותות אינן דרכי".

 

ח"כ זועבי חתמה לפני כשבועיים על הסדר הטיעון עם הפרקליטות. ההסדר, שאמור לקבל בימים הקרובים את אישורו של בית משפט השלום בנצרת, מתייחס להחלטה להעמידה לדין בעקבות החשד שקראה

 קריאות גנאי נגד שוטרים ערבים ביולי 2014.

 

המקרה שיוחס לזועבי התרחש זמן קצר אחרי רצח הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר. בתקופה המדוברת אירעו מהומות בנצרת, וכמה נערים שנעצרו בגין הפרות סדר הובאו אז להארכת מעצר בבית משפט השלום בעיר.

 

במקום נכחו אז גם שוטרים ערבים, ולפי החשד, באחת ההפסקות בדיונים ח"כ זועבי ביררה את זהותם, הרימה את קולה ואמרה שהם בוגדים וששלחו אותם להביא מידע ולהאזין לאנשים במקום. לאחר שעורך דין ששהה במקום לחץ את ידי השוטרים, אמרה זועבי כי אין ללחוץ להם את היד או לדבר איתם. לאחר מכן היא אף צעקה בכעס לעבר הנוכחים, הצביעה שוב ושוב על אחד השוטרים וכיוונה את דבריה לקהל הערבי.

 

בין היתר היא צעקה אז "נידוי חברתי, צריך לירוק להם בפרצוף, אלה שמעידים עם... נגד בנינו ובנותינו, אלה שמשתפים פעולה עם המדכא נגד בני עמם, צריך לנקות בהם את הרצפה. לנקות בהם את הרצפה. לא ללחוץ להם את היד, ולא ניתן להם להיות בינינו, ושיפחדו מאיתנו. וכשהם ברחוב שיפחדו מאיתנו. שיפחדו מה'שבאב' שנעצרים על סמך המיידעים שהם שולחים, אלה הם שמוסרים מידע למשטרה, שלפיו עוצרים את הצעירים שלנו ואת בנותינו. בשיא החוצפה עומד כאן בינינו בשיא החוצפה, החוצפן. אין יראה, אין כבוד, מה קרה? איזו חוצפה!"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים