שתף קטע נבחר

וינשטיין מאשר: בא כוחה של שרה נתניהו דיבר איתי בעניינה

בעקבות פרסום דבר הפגישה עם עו"ד יעקב וינרוט, נאלץ היועץ המשפטי לממשלה לפרסם הודעה שבה נאמר כי בסוף פגישה אישית העלה עורך דינה של שרה נתניהו "טענות שונות לגבי החקירה"

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין נאלץ לאשר כי פגש לפני כשלושה שבועות את פרקליטה של שרה נתניהו עו"ד יעקב וינרוט ושמע ממנו טענות בדבר תיק מעונות ראש הממשלה. בעקבות פרסום דבר הפגישה פרסמו במשרד המשפטים הודעה שבה כתבו כי לאחר שווינשטיין שמע את אותן טענות, הוא השיב שהוא "טרם נדרש לדברים לעומקם" וביקש לפנות אליו בכתב בנושא.

שרה נתניהו מגיעה לעדות בתיק מני נפתלי  (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
שרה נתניהו מגיעה לעדות בתיק מני נפתלי (צילום: אלי מנדלבאום)
 

בהודעת משרד המשםטים אישרו כאמור כי לפני כשלושה שבועות הגיע עו"ד וינרוט לפגישה אצל היועץ המשפטי לממשלה, "לבקשתו של עו"ד וינרוט, כדי לשוחח בעניין אישי, הקשור לעו"ד וינרוט עצמו". בסופה של הפגישה העלה עו"ד וינרוט גם את עניינה של שרה נתניהו, "וטען טענות שונות לגבי החקירה", לשון הודעת משרד המשפטים. היועץ המשפטי לממשלה השיב לו שהוא "טרם נדרש לדברים לעומקם".

 

חלק זה של השיחה נערך בנוכחות עוזרת היועץ, לבקשת היועץ, ואף נערכה לגביו תרשומת, כמקובל. התרשומת הועברה לגורמים הרלוונטיים בפרקליטות, המלווים את חקירת מעונות ראש הממשלה.

 

עשרה ימים מאוחר יותר פנה עו"ד וינרוט במכתב ללשכת היועץ המשפטי לממשלה וביקש להיפגש עם היועץ המשפטי לממשלה לפגישה שתעסוק בשרה נתניהו. על מכתב זה השיבה עוזרת היועץ המשפטי כי וינשטיין איננו מוצא מקום לקיים פגישה כמבוקש, וכי אם עו"ד וינרוט מעוניין - הוא יכול לפנות אל היועץ בכתב.

 

במשרד המשפטים מבהירים כי "אין מדובר ב'שימוע בכתב', ולא הועברו חומרי חקירה כלשהם לעו"ד וינרוט. מדובר בפנייה של סנגור, הדומה לפניות רבות מעין זו, המתקבלות בלשכת היועץ המשפטי בנוגע לחקירות שונות".

 

זה חודש שמונחת על שולחנו של וינשטיין בקשה של המשטרה לחקור באזהרה את שרה נתניהו, בחשד לעבירות על טוהר המידות בפרשה, שעיקרה חשד כי בני הזוג נתניהו הציגו חובות פרטיים לנותני שירותים בביתם בקיסריה כאילו היו קשורים למעון הרשמי בירושלים - והמדינה שילמה במקומם.

 

בחודש יולי, בעקבות פניות חוזרות של המשטרה, עברה בדיקת המשטרה שאישר היועץ וינשטיין לחקירה רשמית, בעקבות דו"ח חמור של מבקר המדינה בעניין. החקירה החלה בשל הצורך לחקור תחת אזהרה שני עדים מרכזיים בפרשה. הנחקר המרכזי הוא סמנכ"ל משרד ראש הממשלה והאיש הממונה על הנעשה במעונות ועל הקצאת הכספים, כוח האדם והתשלומים, עזרא סיידוף. מלבדו נחקר באזהרה החשמלאי אלי פחימה מאור עקיבא, שביצע עבודות חשמל רבות במעונו הפרטי של ראש הממשלה בקיסריה ושלגביו קיים חשד כי התשלום עבור העבודות הפרטיות גולגל אל הציבור.

 

וינשטיין מתכוון להיפגש בימים הקרובים עם ראשי אגף החקירות של המשטרה ועם צוות החוקרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
שרה נתניהו
צילום: עמית שאבי
מומלצים