שתף קטע נבחר

יאללה בית"ר: צפו בריבלין מספר על ז'בוטינסקי באנימציה

הנשיא נרתם לציון "יום ז'בוטינסקי" המצוין בבתי הספר, וסיפר בקולו 10 עובדות על המנהיג הציוני בסרטון מיוחד

 

היום (ה') הקדישו בתי הספר בארץ זמן ללימוד פועלו וחזונו הציוני של זאב ז'בוטינסקי, וזאת על פי חוק ז'בוטינסקי שנחקק במטרה "להנחיל לדורות את חזונו, מורשתו ופועלו, לציין את זכרו ולהביא לחינוך הדורות הבאים ולעיצוב מדינת ישראל, מוסדותיה, יעדיה ודמותה בהתאם לחזונו הציוני".

 

לקראת י"ב בטבת החל היום הפיק מיזם "ציונות באנימציה" עבור המרכז למורשת מנחם בגין סרטון קצר אודות המנהיג הציוני החשוב והמשפיע. לקריינות נרתם אחד המעריצים הגדולים של ז'בוטינסקי - לא אחר מאשר נשיא המדינה עצמו, ראובן ריבלין, שראה חשיבות להביא את סיפורו של ז'בוטינסקי לדור הצעיר בגובה העיניים.

 

לקריינות בגרסה באנגלית אחראי משה ארנס, שר החוץ והביטחון לשעבר ואיש תנועת בית"ר, שציין השבוע יום הולדת 90. ארנס הנער היה ראש בית"ר בארה"ב בזמן שז'בוטינסקי הגיע למחנה הקיץ שארגן במטרה לארגן כוח יהודי לוחם שיצטרף למלחמה בנאצים.

 

הפרויקט 'ציונות באנימציה' נולד בסטודיו של חברת רוגטקה הירושלמית. המנכ"ל שלמה בלס: "המטרה היא להעביר את ה'סיפור' של הציונות לקהל צעיר בארץ ובחו"ל באמצעות סדרה של סרטוני אנימציה קצרים. כל סרטון יתמקד באירוע, אישיות היסטורית, מושג או מקום". עד כה הופקו שני סרטונים: על הכרזת העצמאות ומבצע יונתן שעלו בפלטפורמות רשת רבות באנגלית ובעברית וזכו לכמיליון צפיות".

  

הרצל מקוב, מנהל מרכז מורשת בגין: "שמחנו מאוד לשתף פעולה עם מיזם ציונות באנימציה. בתור מי שעוסקים בחינוך ציוני במישורים רבים ולקהלים רחבים אנו מבינים את הכוח העצום שיש לאנימציה בלימוד והעברת מסרים. אנו מקווים ששיתוף הפעולה הזה יימשך גם בעתיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים