שתף קטע נבחר

צפו: היו עובדי קבלן - ופתחו חברת ניקיון

בני הזוג סאלו, יוצאי אתיופיה, עבדו שנים בחברת ניקיון עד שהחליטו לפתוח חברה משלהם. מי שאפשר להגשים את החלום היא קרן נתן לעידוד יזמות, שבימים אלו תרה אחר 10,000 יזמים קטנים נוספים כדי לסייע להם בהלוואות

אלישע סאלו (47) ואשתו עדנה (41), יוצאי אתיופיה, עבדו בעבר בחברת ניקיון, הוא כאחמ"ש והיא כמנקה. לפני כשלוש שנים אזרו השניים עוז ופתחו בני הזוג חברת שירותי ניקיון בבעלותם. מי שסייע לבני הזוג לממש את החלום היא קרן נתן לעידוד יזמות, שהעניקה להם את ההלוואה הראשונה. צפו בראיון שערכנו עם מנכ"לית הקרן דורית צור ועם סאלו באולפן ynet:

 

 

סאלו עלה לארץ ב-1981 לו ולאשתו שלושה ילדים. משך שנים ארוכות עבדו בני הזוג בניקיון, עד שאחד הלקוחות שמולם עבד אמר לו כי אם יפתח חברה משלו - הוא יהיה הלקוח הראשון. הרעיון קסם לו אך לא היו לו את המשאבים הכלכליים והוא פנה לקרן נתן, המעניקה הלוואות ללא ריבית וללא ביטחונות ליזמים קטנים.

 

עובדי הניקיון בבתיה"ח של כללית ייקלטו להעסקה ישירה

הקץ לתנאים המשפילים: עובדי קבלן ייהנו מהסכם עם האוצר

 

בני הזוג סיימו כבר להחזיר את ההלוואה וכיום מעסיקה החברה שלהם 10 עובדים, שעובדים מול חברות עסקיות גדולות בהן א. דורי, דניה סיבוס ועוד. כמי שהכירו היטב על בשרם את הבעיתיות בהעסקת עובדים בענף, הם שמו לעצמם מטרה להקפיד על העסקה הוגנת. "היום אני מפרנס כמה משפחות", הוא מספר.

 

המטרה: חלוקת 10,000 הלוואות

קרן נתן היא קרן פילנתרופית, שהוקמה בשנת 2008 על ידי אייל הון ציוני בשם נייתי קירש. במסגרת פעילותה, היא מעניקה הלוואות ללא ריבית וללא ביטחונות לכל יזם שמציג תכנית עסקית טובה ומעוניין לפתוח עסק קטן - אך לא סטארט-אפים. עד היום תמכה הקרן ב-740 יזמים ומיזמים. היו"ר הנכנס, עו"ד דוד אפרתי, שם לו למטרה להעניק ב-2016 כ-10,000 הלוואות ליזמים המבקשים להקים עסק ראשון קטן חדש בחייהם.

 

בקרן מציינים כי הם מסייעים ליזמים שלא יצליחו לקבל הלוואות מהבנקים בשל היעדר הון עצמי, חשבונות מוגבלים, היעדר אפשרות להשיג בטחונות וכיוצ"ב. באופן זה היא פותחת אפשרויות חדשות בפני אוכלוסיות שהיו מתקשות לקבל הזדמנות אחרת, בהם בני 45 ומעלה שפוטרו מעבודתם ומחפשים קריירה שניה, סטודנטים שרק סיימו את התואר, בעלי מוגבלויות הנתמכים על ידי ביטוח לאומי ועוד. טלפון לפניות: 03-5750149, מייל: office.nksf@gmail.com.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי חי וניצן דרור
אלישע סאלו. היום מפרנס כמה משפחות
צילום: אבי חי וניצן דרור
מומלצים