שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  ניקולס קייג’ והאוצר הגנוב

  השחקן ניקולס קייג' הצהיר שיחזיר למונגוליה גולגולת של דינוזאור בת עשרות מיליוני שנים שרכש במכירה פומבית, לאחר שהתברר שהפריט הארכיאולוגי נגנב מתחומי המדינה.

   

  קייג' מצא את עצמו בצד הלא נכון של סרט ההרפתקאות המציאותי שהתחיל במדבר גובי, שם נמצאה הגולגולת של הדינוזאור (טירנוזאורוס באטאר) והמשיך

  במסע הברחה של הפריט הגנוב שהסתיים במכירה פומבית בארצות הברית ב-2007, בה גבר קייג' על ליאונרדו די-קפריו ושילם על פיסת ההיסטוריה הנדירה 276 אלף דולר.

   

  דוברו של השחקן, אלכס שק, אישר במייל ל"ניו יורק דיילי ניוז", שקייג' אכן יחזיר את הרכוש הגנוב. קניית הגולגולת היתה חלק ממסע רכישות ראוותני של קייג' שהותיר אותו מרושש ושלאחריו הוא נאלץ למכור חלק מרכושו רק כדי לשלם מסים.

   

  הרשויות הודיעו לקייג' על האפשרות שרכישתו גנובה לפני כשנה, וכעת התובע הכללי של ניו יורק, פריט בהארה, הגיש נגדו תביעת החרמה של רכוש גנוב, כדי לעקוף את העובדה שקייג' רכש את הגולגולת באופן חוקי.

   

  המחלקה לביטחון המדינה תבצע את העברת הגולגולת לרשויות במונגוליה.

   

  הגלריה שממוקמת בלוס אנג'לס ממנה רכש קייג' את הגולגולת, I.M Chait, ידועה בתור מקום מפוקפק. בעבר מכרה מאובנים גנובים שהבריח לתוך ארה"ב הפליאונתולוג אריק פרוקפי, אותו הגדיר באהרה בתור "שוק שחור של מאובנים באיש אחד".

   

  ככל הנראה, פרוקפי, שהודה באשמת הברחה של שלדי דינוזאורים ומאובנים ונידון לשלושה חודשים בכלא בשנה שעברה, הוא שהבריח את הגולגולת אותה רכש קייג' לתחומי ארה”ב. בתמורה לגזר הדין המינורי, התחייב פרוקפי לעזור לרשויות לאתר את הפריטים אותם הבריח ושכבר נמכרו, וכך הרשויות הגיעו לקייג'.

   

  כנגד קייג', שהסכים מיד למסור את השלד וכנגד הגלרייה בלוס אנג'לס שמכרה את המאובנים, לא הוגשו כתבי אישום.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים