שתף קטע נבחר

הורשע באונס וירצה רק 6 חודשי עבודות שירות

שלוש מתלוננות טענו שיניב נחמן טשטש אותן באמצעות סם אונס, אבל בהסדר הטיעון הוא הורשע בעבירות באישה אחת בלבד - ללא השימוש בסם. בית המשפט החליט לשלוח אותו לחצי שנת מאסר שירוצו בעבודות שירות: "שמו נפגע בחשיפה תקשורתית לא מידתית"

 

יניב נחמן, הבוקר בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יניב נחמן, הבוקר בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

חרף שורת התלונות בגין עבירות מין קשות וכתב אישום מתוקן, בית המשפט גוזר עונש קל: בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (א') חצי שנת מאסר בלבד שירוצו בעבודות שירות על יניב נחמן (38), שהודה והורשע בעסקת טיעון באונס ובמעשה מגונה בצעירה. במהלך החקירה נגדו בדקה המשטרה שלוש תלונות של נשים שטענו שהוא טשטש אותן באמצעות סם אונס, אולם בשל קושי בהוכחות הוסר סעיף זה מכתב האישום. על רקע גזר הדין שוקלת הפרקליטות להגיש ערעור על העונש והיא מבהירה כי היא דרשה עונש מאסר בפועל.

 

בגזר הדין כתבו השופטים רענן בן-יוסף, ציון קפאח ומרים דיסקין: "מעשה האינוס והמעשה המגונה בכוח שביצע הנאשם במתלוננת פגע בערך החברתי המוגן של זכותה לשלמות גופה, נפשה, כבודה וזכותה לפרטיות ולחופש בחירה. הנאשם פגע בערכים יסודיים בכך שניצל האמון שרכשה לו כידידתו ופגע בה מינית. ואולם, מידת הפגיעה בערכים החברתיים אינה ברף הגבוה. הנאשם אמנם ביצע עבירות מין במתלוננת, אך מעבר לאלימות הכרוכה במעשים המיניים מעצם טיבם, לא נגרמו למתלוננת בעטיים נזקים גופניים והפעלת הכוח לא הייתה ברמה גבוהה.

 

"לא קדם למעשה העבירה תכנון שיש בו כדי להחמיר את נסיבותיו בהקשר זה. יש מקום לציין את נסיבות הרקע, ובהן קיומה של מערכת יחסים, גם מינית, בין הנאשם למתלוננת שנמשכה שנים. עובר לאירוע, נסיבות ההגעה לדירה והעובדה ששניהם נכנסו מרצון לישון יחד במיטת המתלוננת כשהם ערומים. מעבר לכך, הקשר ביניהם המשיך להתקיים גם לאחר האירוע, והמתלוננת כבשה תלונתה במשך שנים, ופנתה למשטרה רק לאחר שבאמצעי התקשורת התפרסמו ידיעות על אודות מעורבותו של הנאשם בסדרה של עבירות מין בנשים רבות, פרסום שלא מצא ביטויו בכתב האישום המתוקן ולא בהרשעת הנאשם.

 

"השתכנענו שהפרסומים הנרחבים והמקיפים על אודות פרטי החקירה, תוך חשיפת זהות הנאשם ותמונתו והעמדתו במרכז פרשה של ביצוע סידרתי של עבירות מין רבות וקשות על רקע העבירות שבהן הורשע בסופו של הליך, פגעו פגיעה הרסנית ושלא לצורך בשמו הטוב".

 

הסדר הטיעון בין נחמן לפרקליטות נחתם לפני כשנה. שתיים משלוש המתלוננות נגדו נמחקו, ובבכתב אישום מתוקן הוא הורשע בעבירת אונס אחת ומעשה מגונה בכוח לגבי מעשים מ-2009. הטשטוש לא הוזכר כלל בכתב האישום המתוקן. על פי האישום שנותר, הוא והמתלוננת הכירו כמה שנים ואף קיימו בעבר יחסים בהסכמה. הם קבעו להיפגש, שתו אלכוהול ונרדמו עירומים. כשהתעוררה היא מצאה אותו שוכב עליה ומנסה לפשק את רגליה. היא נמלטה לאמבטיה אך בהמשך הוא ביצע בה עבירת מין חמורה.

נחמן בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נחמן בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

החקירה המשטרתית בעניינו של נחמן, שבוצעה על ידי צוות חקירה מיוחד במרחב ירקון, החלה לאחר שתי תלונות שהגישו נשים וסיפרו על מקרה דומה. לטענתן הן הכירו אותו באתר היכרויות, שתו ובשלב מסוים מצאו את עצמן ללא בגדים כשהן לא זוכרות מה קרה להן באותן השעות.

 

במשך כמה שבועות ניסתה שוטרת סמויה ליצור קשר עם החשוד. לאחר ששכרו עבורה דירה, שאותה רישתו במצלמות, קבעה איתו השוטרת מפגש. הוא הגיע כשבידו בקבוק שתייה חריפה. רגע לאחר שנכנס לדירה החליטו במשטרה לא לקחת סיכון ועצרו אותו. לאחר פרסום תמונתו החלו להתפרסם תלונות נוספות.

 

נחמן הכחיש את המיוחס לו. סם אונס לא ניתן לאיתור לאחר כמה שעות בגוף. בדיקות המעבדה ששלחו השוטרים לא סיפקו את ההוכחה לשימוש בסם אונס.

 

אישה שבעבר יצאה לפגישה עם נחמן אך לא הותקפה סיפרה ל-ynet: "בערך לפני שנתיים הכרתי אותו דרך הטינדר ויצאנו לדייט אחד. הוא התנהל מוזר והבנתי שהוא לא הטיפוס שלי. הבהרתי לו שאני לא מעוניינת. חודשים אחר כך נדהמתי לשמוע שנעצר. זה די זעזע אותי. חשוב שתמונתו תתפרסם ושלא ימשיך להסתובב באתרים ובאפליקציות להיכרויות".

 

מפרקליטות מחוז תל אביב נמסר בתגובה: "הפרקליטות הגיעה להסדר טיעון בתיק זה שבמסגרתו הורשע הנאשם באונס ומעשה מגונה בכוח. הסדר הטיעון לא כלל הסכמה לעניין העונש. הפרקליטות טענה למתחם ענישה של בין ארבע לשבע שנות מאסר בפועל. בית המשפט קבע בעבר מתחם של בין ארבע לשש שנות מאסר בפועל. הפרקליטות שוקלת לערער על גזר הדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יניב נחמן, הבוקר בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים