שתף קטע נבחר

שרה נתניהו תיחקר באזהרה ביום חמישי

אחרי עיכובים רבים, אשת ראש הממשלה תגיע ביום חמישי למשרדי להב 433, שם תתבקש להשיב על שאלות בפרשת המעונות בחשד לעבירות על טוהר המידות

 

תיחקר השבוע. שרה נתניהו (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
תיחקר השבוע. שרה נתניהו(צילום: אלי מנדלבאום)

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו תגיע ביום חמישי למשרדי היחידה להב 433 לחקירה באזהרה בפרשת מעונות ראש הממשלה. הבוקר (ב') פורסם ב"ידיעות אחרונות" על דבר הפגישה השבוע, שנערכה לאחר שאשת ראש הממשלה תיאמה את הפגישה עם החוקרים.

 

זה כחודש שעל שולחנו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין מונחת בקשת המשטרה לחקור באזהרה את נתניהו בחשד לעבירות על טוהר המידות בפרשה, שעיקרה חשד כי בני הזוג נתניהו הציגו תשלומים פרטיים לנותני שירותים בביתם הפרטי בקיסריה כאילו היו קשורים למעון הרשמי בירושלים - והמדינה שילמה במקומם.

 

בחודש יולי, בעקבות פניות חוזרות של המשטרה, הפכה הבדיקה המשטרתית שאישר וינשטיין לחקירה רשמית. זאת בעקבות דו"ח חמור של מבקר המדינה בעניין.

החשמלאי אבי פחימה (מימין) עם בני הזוג נתניהו ()
החשמלאי אבי פחימה (מימין) עם בני הזוג נתניהו
 

החקירה החלה בשל הצורך לחקור תחת אזהרה שני עדים מרכזיים בפרשה. הנחקר המרכזי הוא סמנכ"ל משרד ראש הממשלה והאיש הממונה על הנעשה במעונות ועל הקצאת הכספים, כוח האדם והתשלומים, עזרא סיידוף. מלבדו נחקר באזהרה גם החשמלאי אלי פחימה מאור עקיבא, שביצע עבודות חשמל רבות במעונו הפרטי של ראש הממשלה בקיסריה.

 

לגבי פחימה, קיים חשד כי התשלום בעבור העבודות הפרטיות שלו גולגל אל הציבור. כמו כן נחקרו שתי עוזרות של הגברת נתניהו.

 

וינשטיין התלבט במשך זמן רב בנושא, בין השאר בשל רגישות מעמדה של אשת ראש הממשלה, אך החליט שהשוויון בפני החוק מחייב אותו לקבל את ההחלטה.

 

בשבוע שעבר פורסם כי פרקליטה של נתניהו, עורך הדין יעקב וינרוט, ביקש מהיועץ שלא לחקור את נתניהו ולמעשה לגנוז את החקירה, אך וינשטיין לא נענה לו. עוד פורסם כי בפגישה אישית שנערכה ביניהם טען וינרוט כי אין לחקור את נתניהו בשל מה שהגדיר "מצבה הנפשי", אך הוא הכחיש את הפרסומים.

 

עשרה ימים מאוחר יותר פנה וינרוט בכתב ללשכת היועץ וביקש לקבוע פגישה נוספת ביניהם שהפעם תעסוק אך ורק בענייני נתניהו. על מכתב זה השיבה עוזרת היועץ כי הוא איננו מוצא לנכון לקיים פגישה כמבוקש וכי הוא יכול לפנות אליו בכתב.

 

בסוף השבוע האחרון הורה וינשטיין למשטרה לחקור את נתניהו בהחלטה שנסמכה בין השאר על חוות דעת שקיבל מפרקליטות מחוז ירושלים, ועל סמך בקשת צוות המשטרה החוקר את הפרשה.

 

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר מתגובה: "הטענות כלפי רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו הן עורבא פרח, לא היו ולא נבראו, ודבר זה יוכח באופן ברור וחד משמעי".


פורסם לראשונה 28/12/2015 06:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
תיחקר. שרה נתניהו
צילום: עמית שאבי
מומלצים